Infostart.hu
eur:
385.82
usd:
330.68
bux:
118288.36
2026. január 13. kedd Veronika
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor kormányfő (középen b) tárgyalást folytat Savkat Mirzijojev üzbég elnökkel (középen j) a Türk Államok Szervezetének csúcstalálkozója előtt Biskekben 2024. november 6-án.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Orbán Viktor: új európai stratégiára lesz szükség Ukrajna kapcsán

A miniszterelnök szerint a legfontosabb kérdés az Ukrajnának szánt 50 milliárd eurós hitel sorsa.

Új európai stratégiára lesz szükség Ukrajna kapcsán, miután kedd éjjel, szerda hajnalban republikánus győzelem született az Egyesült Államokban - mondta a miniszterelnök szerdán a Türk Tanácsban elmondott beszédében.

Orbán Viktor a felszólalásában kifejtette: Amerikában republikánus győzelem született, ez pedig azt a "kérdést teszi az asztalra nekünk európai vezetőknek", hogy vajon Európa egyedül képes lesz-e az eddigi katonai és pénzügyi támogatás fenntartására Ukrajna irányába.

"Efelől komoly kétségek vannak, ezért új európai stratégiára lesz szükség" - fogalmazott, hozzátéve, hogy ennek első lépéseit csütörtökön Budapesten tehetik meg, az európai vezetők csúcstalálkozóján.

A miniszterelnök úgy folytatta, hogy 47 állam és kormányfőt várnak a fővárosba, ez lesz Magyarország történetének legnagyobb diplomáciai eseménye.

A legnehezebb kérdésnek, amivel foglalkozni kell azt nevezte, hogy a korábban a G7-ek által eldöntött, az Európai Unió és az Egyesült Államok által közösen finanszírozandó 50 milliárd eurós Ukrajnának szánt hitelnek mi lesz a sorsa.

Címlapról ajánljuk

Ezek az emberek az életükkel játszanak – friss figyelmeztetések az időjárás miatt

A rendkívüli téli időjárással kapcsolatos sajtótájékoztatót tartott kedden az operatív törzs ülése után Mukics Dániel, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője, valamint Szanka Gábor, a HungaroMet Nonprofit Zrt. vezérigazgatója és Óberling József, az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti főosztályának vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
MNB: működik az új etikus életbiztosítási szabályozás, itt vannak az eredményei

MNB: működik az új etikus életbiztosítási szabályozás, itt vannak az eredményei

Tavaly őszre jelentősen csökkent a befektetési egységhez kötött (unit-linked) életbiztosítási termékekhez kapcsolt alacsony teljesítményű eszközalapok száma az MNB Etikus 2.0 intézkedési csomagjának köszönhetően. Ennek nyomán közel 3 százalékponttal nőtt a magas kockázati mutatójú eszközalapok hozama is - közölte a jegybank, felhívva a figyelmet: január 1-jétől a biztosítóknak a termékek egyedi teljes költségmutatóit is be kell mutatniuk az ügyfeleknek, és már a termékfejlesztés során megfelelő ár-érték arányú életbiztosításokat kell kialakítaniuk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×