Infostart.hu
eur:
386.79
usd:
332.07
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
Nyitókép: Pixabay

Varga Mihály a magyar uniós elnökség egyik sikerét ismertette

A digitális adóztatásra vonatkozó csomagot is megvitatják az Európai Unió pénzügyminisztereinek tanácsülésén - közölte Varga Mihály pénzügyminiszter kedden Brüsszelben. A magyar elnökség egyik nagy sikerének nevezte a csomag lezárását eredményező kompromisszumot.

A tárcavezető a Gazdasági és Pénzügyi Tanács ülését megelőzően elmondta, hogy két év egyeztetés után végre sikerült kompromisszumot találni a ViDA (VAT in the Digital Age / Áfa a Digitális Korban) javaslatcsomaggal kapcsolatban, amelyet reményei szerint az ülésen elfogadnak.

Elmondta, hogy a miniszterek a többi között egyeztetnek az EU statisztikai adatszolgáltatásáról és adatfeldolgozásáról is. "Az elmúlt évek tapasztalata alapján új elem kerül bele, amelyik az energiára vonatkozó adatokat fogja pontosabban rögzíteni" - jelentette ki.

Elmondta azt is, hogy megvitatják a Draghi-jelentés adózásra vonatkozó megállapításait is.

"A magyar elnökség legfontosabb prioritása a versenyképesség, és úgy érezzük, hogy a Draghi-jelentésben van néhány pont, amely segíti ennek tisztázását" - jelentette ki Varga Mihály.

Elmondta azt is, hogy az ülést megelőzően az EU pénzügyminiszterei az EFTA-országok pénzügyminisztereivel is egyeztetnek a gazdasági helyzetről.

Címlapról ajánljuk
Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

A Fehér Házban egyeztet Grönland helyzetéről az amerikai, a dán és a grönlandi külügyminiszter, a dán és a grönlandi fél célja, hogy a megbeszéléseket a „tárgyalószobába terelje”, ahol az érintettek közvetlenül, szemtől szemben beszélhetnek egymással. A tárgyalásokról Németh Viktória külpolitikai elemző, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatója beszélt az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Tényleg a béke elnöke Donald Trump? A válasz sokakat meglephet

Tényleg a béke elnöke Donald Trump? A válasz sokakat meglephet

A 2024-es elnökválasztási kampányban gyakran hangoztatott érv volt republikánus oldalról, hogy Donald Trump egyetlen háborút sem indított első ciklusa alatt, és az amerikaiak erre számíthatnak tőle ezután is. Mi több, a volt ingatlanmágnás úgy állította magát szembe a demokratákkal, hogy azt állította: „Ha Kamala nyer, csak halál és pusztítás vár ránk, mert ő a végtelen háborúk jelöltje. Én vagyok a béke jelöltje.” Mérlegre téve a Trump-adminisztráció első évét, különös figyelemmel Nicolás Maduro venezuelai diktátor bő egy héttel ezelőtti elrablására, viszont jóval árnyaltabb kép rajzolódik ki. Bár egyesek kezdettől fogva kétségbe vonták Trump elszigetelődéspárti, „békegalamb” renoméját, arra a kérdésre, hogy a „béke jelöltjeként” kampányoló Trump miért nem cselekszik a „béke elnökeként” a kritikusai szerint, egy lassan három évtizede azonosított külpolitikai iskola nyújthat válaszokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×