Infostart.hu
eur:
365.36
usd:
316.89
bux:
148257.02
2026. augusztus 7. péntek Ibolya
A road signs indicating from 120 to 130 as the speed limit
Nyitókép: Yauheni Kazlou/Getty Images

Kiálltak mérni a rendőrök, nagy "kasza" lett

Több helyen tartottak sebesség-ellenőrzést a rendőrök Bács-Kiskunban és jó néhány száguldozót elkaptak.

A múlt héten 3257-en lépték át a megengedett sebességhatárokat Bács-Kiskunban. Legalábbis ennyien le is buktak a sebességmérő készülékek előtt - közölte a rendőrség.

A szabálytalankodóknak legalább 39 000 forint közigazgatási bírságot kell fizetniük, ám lesz olyan sofőr, aki ennél jóval magasabb összegű büntetésre számíthat. Kiskőrösön, a Dózsa György úton mérték be a rendőrök azt az autóst, aki 50 helyett 132 km/h-s sebességgel közlekedett: neki a maximálisan kiszabható, 390 ezer forintos bírságról szóló csekk érkezik hamarosan.

A rendőrök az információk közlése mellett figyelmeztettek: a balesetek többségének hátterében súlyos szabályszegés áll, de néha egy kisebb hiba is elég ahhoz, hogy tragédia következzen be. A rendőrség nem győzi elégszer hangsúlyozni, hogy a gyorshajtás a közúti balesetek bekövetkezésének egyik legfőbb oka. A sebesség túllépése esetén sokszorosára nő a fékút, és a vezető nem ura többé a járművének. A gyorshajtó járművezető felelőtlen magatartásával ráadásul nem csak a saját, de mások testi épségét is veszélyezteti.

Címlapról ajánljuk
Munkahelyek tömegeit és dollármilliárdokat is eléget a hőhullám – szakértő

Munkahelyek tömegeit és dollármilliárdokat is eléget a hőhullám – szakértő

A Nemzetközi Munkaügyi Szervezet becslése szerint 2030-ra a hőstressz miatt világszerte a teljes munkaidő 2,2 százaléka, vagyis mintegy 80 millió teljes munkaidős állásnak megfelelő munkavégzés eshet ki. Az InfoRádióban Pásztor Szabolcs, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója beszélt a várható jövőről.

Magyar Péter: ez a magyar csoda – tanulságok válságos napok után

Döntéseket hozott a Védelmi Munkacsoport: Magyarország energia- és vízellátása stabil, nincs már szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre. A paksi turbina stabilan termel. A Duna vízállása az Ausztriában lehulló csapadéknak köszönhetően átmenetileg 20-30 centivel emelkedni fog – erről beszélt a kormányszóvivői tájékoztató előtt két órával egy Facebook-videóban a kormányfő.
inforadio
ARÉNA
2026.08.07. péntek, 18:00
Lakatos Mónika
a HungaroMet éghajlatkutatója, a Magyar Meteorológiai Társaság elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×