Infostart.hu
eur:
379.61
usd:
321.85
bux:
133311.7
2026. február 5. csütörtök Ágota, Ingrid
Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a kiemelt árstop-ellenőrzésekről tartott sajtótájékoztatón az Igazságügyi Minisztériumban 2023. május 19-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Szentkirályi Alexandra: kapjanak a BKK-dolgozók is virtuális bérletet!

Kis lépéssel, rövid idő alatt is nagy eredményeket lehet elérni, ha az ember nem vesztegeti az idejét. Azonnali megoldást biztosítunk a BKK-dolgozóknak a MÁV-applikáción keresztül, hogy ugyanúgy kapjanak virtuális bérletet ők is, ahogy a MÁV-VOLÁN-dolgozók - írta a Facebook-oldalára feltöltött videó mellé csütörtökön a Fidesz-KDNP főpolgármester-jelöltje a BKK-alkalmazottak vállalati országbérletének megoldásáról.

Szentkirályi Alexandra előző csütörtöki bejegyzésében azt írta: tudomására jutott, hogy a főváros közlekedési cége még legalább 7 hónapig nem tudja biztosítani a saját alkalmazottainak a vállalati országbérletet, vagyis a MÁV-VOLÁN-járatokon való ingyenes utazás lehetőségét. "Egy applikáció-fejlesztés miatt csúszik az ügy, 15 ezer ember ingyenes utazása kerül ezzel veszélybe" - írta, hozzátéve: ez elfogadhatatlan, azonnali megoldás kell, "ezért intézkedni fogok az ügyben".

A kormánypártok főpolgármester-jelöltje ezután telefonon egyeztetett Lázár János építési és közlekedési miniszterrel, a beszélgetésről készült videófelvételt meg is osztotta a közösségi oldalán. A beszélgetésben Lázár János felidézte: azt kérték tőlük, hogy várjunk karácsonyig, "ami tarthatatlan szerintem és vállalhatatlan, mert a megállapodást megkötöttük februárban erről". Ha februártól idáig az elmúlt három hónapban valamit csináltak volna, akkor ez most rendelkezésére állhatna minden BKK dolgozónak, de úgy tűnik, hogy semmit nem csináltak - jegyezte meg a miniszter.

Szentkirályi Alexandra felvetésére Lázár János azt ígérte, hogy a BKK-alkalmazottak a MÁV-applikáción keresztül kaphatnak virtuális bérletet.

Lázár János kijelentette: "ezt meg tudjuk oldani, és meg is fogjuk oldani, mert valóban nem lehet se Karácsonyra, se karácsonyig várni, mert ez aránytalan kárt okozna" azoknak, akik a BKK-nál dolgoznak.

"Azért, mert a fővárosban három hónapig nem csináltak semmit a lustaság okán, ez szerintem nem magyarázat arra, hogy kárt okozzanak dolgozóknak" - mondta a miniszter.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Mandiner Klubesten: Magyarország Brüsszel útjában áll, ezért nyílt a választási csata

Orbán Viktor a Mandiner Klubesten: Magyarország Brüsszel útjában áll, ezért nyílt a választási csata

Szerda este a Mandiner Klubest vendége Orbán Viktor miniszterelnök volt. „Jól állunk, de a csata még nyílt” – mondta a választásokról, hozzátéve: „ha megdolgozunk érte, nyerünk”. A kormányfő szerint Brüsszel beavatkozik a magyar kampányba, sőt még Kijev is. „A tét az, hogy sorsot fogunk választani. Ha letérünk a magyar rendszerről, és brüsszeli rendszert hozunk be, nem lehet majd visszatérni”. „Az én kihívóim Brüsszelben vannak, nem Magyarországon. Küldtek ide valakit” – fogalmazott. Donald Trump esetleges magyarországi látogatásáról azt mondta: „Csalogatom. Adtam időpontokat neki”.

Szergej Lavrov ijesztő kijelentést tett a béke esélyeiről

Ha a kijevi vezetés delegációja az ukrajnai rendezésről Abu-Dzabiban tartott tárgyalásokra a bejelentett biztonsági garanciákkal érkezett, akkor ez újfent megerősíti azt, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnöknek valójában nem kell a béke – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter.
Adták a technológiai részvényeket, valósággal szétverték az AMD-t

Adták a technológiai részvényeket, valósággal szétverték az AMD-t

Amíg idehaza nagyon erős pozitív hangulat uralkodott szerdán és a BUX mellett három blue chip is új történelmi csúcsra emelkedett, addig Amerikában tovább folytatódott a technológiai részvények esése. Ezúttal az AMD teljesített kifejezetten gyengén, miután a vállalat által vártnál óvatosabb előrejelzések hatására 17 százalékot zuhant az árfolyam. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×