Infostart.hu
eur:
364.59
usd:
311.22
bux:
136308.24
2026. április 22. szerda Csilla, Noémi
nyár napsütés szalmakalap nyugdíjasok nyaralás időjárás
Nyitókép: Pixabay

Rekorddöntögető lesz nagyszombat, de már látszik a változás

Most kicsit nyár lesz,azután jön a tavasz.

Szombaton napos-fátyolfelhős idő lesz, esni sehol sem fog. Sokfelé élénk, északnyugaton és nyugaton erős lesz a déli-délkeleti szél. Reggel általában 6 és 14, délután 22 és 28 fok között alakul a hőmérséklet, az Alföldön és a Dunántúl déli tájain lesz a legmelegebb - írja az Időkép.

A Hungaromet videós előrejelzése szerint

esély van a fővárosi és az országos melegrekord megdőlésére is.

Húsvétvasárnap elsősorban fátyolfelhők szűrhetik a napfényt, majd délután a Dunántúlon megvastagszik a felhőzet, és ezeken a tájakon helyenként futó zápor, néhol zivatar is kialakulhat. Élénk, a Dunántúlon többfelé erős lesz a délies szél. Reggelre 6 és 14 fok közé hűl a levegő, majd délután 21 és 27 fok lesz.

Húsvéthétfőn egy közeledő hidegfront miatt a délután második felében a Dunántúlon, este pedig már a középső tájakon is kialakulhat eső, zápor, helyenként zivatar. Élénk, erős, néhol viharos lesz a délies szél, mely az esti órákban nyugat felől egyre nagyobb területen délnyugatira, majd nyugatira fordul. Délután még 22-28 fokot mutathatnak a hőmérők.

Kedden kezdetben keleten, északkeleten eshet az eső, majd napközben a napos-gomolyfelhős időben több tájegységünkön kialakulhat zápor, helyenként zivatar. Élénk, erős, néhol viharos lesz a nyugatias szél.

Visszaesik a hőmérséklet, a maximumok 14 és 20 fok között alakulhatnak.

Szerdán naposabb és felhősebb tájakkal és időszakokkal is találkozhatunk. Csak elszórtan fordulhat elő kisebb eső, gyenge zápor. A szeles időben 16-21 fokra van kilátás.

Címlapról ajánljuk
Egyeztetés Magyar Péterrel: a pedagóguskar elnöke szerint pontosan meg kell határozni az oktatás céljait

Egyeztetés Magyar Péterrel: a pedagóguskar elnöke szerint pontosan meg kell határozni az oktatás céljait

A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint a leendő miniszterelnök nyitottan állt az iskolaigazgatókhoz a keddi egyeztetésen. Horváth Péter, aki egyben a győri Révai Miklós Gimnázium és Kollégium igazgatója, és ott volt a megbeszélésen, azt mondta, nem tettek javaslatot az oktatási miniszter személyére, de bízik benne, hogy a leendő tárcavezető kikéri a szakma véleményét, és a tanulókat helyezi a középpontba.

Pletser Tamás: a kerozin drágulása keresztülhúzhatja a nyaralási terveket

Amíg fenntartják a védett árat, addig kialakulhat üzemanyaghiány Magyarországon – mondta az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője az InfoRádió Aréna című műsorában. Hozzátette: Európa még nem igazán érzi a Hormuzi-szoros lezárásának hatását, de ez hamar megváltozhat.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×