Infostart.hu
eur:
366
usd:
312.94
bux:
135782.84
2026. április 23. csütörtök Béla
Egy pohár bor a Balatonfüredi Borhetek rendezvényen a megnyitó napján, 2023. augusztus 4-én. Az augusztus 4-27. közötti Balatonfüredi Borheteken a Balatonfüred-Csopaki Borvidék huszonnégy borásza harminc fajtából csaknem háromszáz féle bort kínál a Tagore sétányon.
Nyitókép: MTI/Katona Tibor

A legértékesebb turisztikai tippeket is megkapja a kormány mostantól

Megalakult és megtartotta első ülését a Turisztikai Tanácsadó Testület, amely a turisztikai ágazatot érintő kérdésekben a Nemzetgazdasági Minisztérium tanácsadó, konzultatív testületeként fog működni – tudta meg az InfoRádió az MTÜ vezérigazgatójától, Könnyid Lászlótól.

Megtartotta első ülését a Turisztikai Tanácsadó Testület, amely a turisztikai ágazatot érintő kérdésekben a Nemzetgazdasági Minisztérium tanácsadó, konzultatív testületeként fog működni. Üléseire a Magyar Turisztikai Ügynökséggel együttműködésben, negyedéves rendszerességgel kerül sor. A testület alakuló ülésére több mint 30 szakmai szervezet kapott meghívást, többek között a Balatoni Fejlesztési Tanács, a Magyar Fürdőszövetség, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége, a Tokaj Borvidék Fejlesztési Tanács vagy a Magyar Utazási Irodák Szövetsége.

A testület célja, hogy az ágazat szereplőitől érkező információkkal és javaslatokkal segítse a kormányzat munkáját, hogy a turizmussal és vendéglátással összefüggő, stratégiai jelentőségű kérdésekben minél megalapozottabb kormányzati döntések születhessenek. Ezzel is elősegítve a magyarországi turizmus lehetőségeinek hatékonyabb kihasználását és egyre gyorsabb fejlődését, egyúttal hozzájárulva ahhoz is, hogy Magyarország még vonzóbb úti céllá váljon a külföldi és belföldi turisták, valamint üzleti utazók számára egyaránt.

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az alakuló ülésen hangsúlyozta: a turizmus a magyar gazdaság stratégiai fontosságú ágazata, amely a GDP több mint 10 százalékát biztosítja. Ígéretes, hogy a "turisztikai fogyasztás" kezd helyreállni, ennek eredményeképp év elején 11 százalékkal nőtt a turisztikai szálláshelyek forgalma, így az ágazat januári teljesítménye már felülmúlja a háború és Covid előtti 2019-es rekordév adatait is. A tárcavezető szerint ugyanakkor – szem előtt tartva a gazdasági növekedés helyreállítását – tovább kell növelni az ágazat versenyképességét és teljesítményét. Ebben számít a Nemzetgazdasági Minisztérium a szakmai szervezetek partnerségére, értékes meglátásaira és javaslataira.

"Minden friss ágazati információ eljuthat a döntéshozókhoz, és sok esetben olyan konkrét, a gyakorlati életből származó javaslatok, ötletek, gondolatok is megfogalmazódhatnak, amelyek aztán egy végső célt kell, hogy segítsenek: a turizmus versenyképességét" – erősítette meg az InfoRádió megkeresésére Könnyid László, az MTÜ vezérigazgatója.

A tanácsok "a működési környezet optimalizálását kell, hogy szolgálják", hiszen

akkor lehetnek a hazai kkv-k és a turisztikai ágazat szereplői versenyképesek, ha ebben nincsenek ellehetetlenítő tényezők,

és a jogszabályi környezet a versenyképes működést segíti – tette hozzá.

A 30 szakmai szervezetnek ezen a fórumon az egymással is párbeszédre nyílik lehetősége, ami szintén értékes lehet a kormány számára. Az ígéretek szerint "a legkisebbektől a legnagyobbakig mindenki részt vesz ebben a munkában".

Nagy számban vannak jelen például a Balatont reprezentáló szakmai és érdekvédelmi szervezetek is, ami érthető, hiszen a hazai vendégéjszakák több mint 24 százaléka 2023-ban a Balaton turisztikai térségből érkezett, és "ez a turisztikai termék kiemelt figyelmet igényel".

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kiderült, hogyan fejlesztik a német Bundeswehrt Európa legerősebb hagyományos hadseregévé
orosz veszély

Kiderült, hogyan fejlesztik a német Bundeswehrt Európa legerősebb hagyományos hadseregévé

Az elrettentés, a hadműveleti készenlét és a NATO-kötelezettségek teljesítése jelentik a meghatározó irányelveket a Bundeswehr, illetve az ország katonai stratégiájában, amely nem csak új, de az első ilyen jellegű dokumentum Németország történetében. Az előterjesztő Boris Pistorius védelmi miniszter szerint a világ veszélyesebbé vált, és a legfőbb fenyegetést Oroszország jelenti.

Elemző: a Tisza-kormánynak be kell avatkoznia a költségvetésbe

Többéves csúcsra erősödött a forint az országgyűlési választásokat követően, és ezzel párhuzamosan évek óta nem látott mélypontra estek a magyar hosszú hozamok, vagyis egyelőre piaci sikere van a rövidesen megalakuló Magyar Péter-kormánynak – mondta az InfoRádióban a Portfolio elemzője, Beke Károly.
inforadio
ARÉNA
2026.04.23. csütörtök, 18:00
Szabó Olivér Norton
fizikus, csillagász
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×