Infostart.hu
eur:
387.46
usd:
329.03
bux:
111068.11
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Hetedik alkalommal is a miskolci ünnepi villamos lett Európa legszebbje.
Nyitókép: Forrás: Facebook/ MKV Zrt, Juhász Balázs

Hetedszerre is egy magyar lett Európa legszebb ünnepi villamosa

A nemzetközi szavazáson nyolc ország közel harminc adventi fényvillamosát utasította maga mögé a nyertes miskolci.

Az MHD86 nevű cseh portálon hirdetik meg évről évre azt a nemzetközi szavazást, amelyen hetedik alkalommal is a Miskolci Adventi Villamos vitte el az Európa legszebb ünnepi villamosa címet - írja a Miskolc Városi Közlekedési Zrt. hivatalos Facebook-oldalán.

A feldíszített és kivilágított Tátra villamos a szavazáson megelőzte 8 ország 27 ünnepi szerelvényét, például Ausztria, Belgium, Lengyelország, Németország, Szlovákia, vagy éppen Horvátország karácsonyi villamosait.

A cseh közlekedési magazin szerint nem okozott meglepetést a miskolci győzelem. Az ezüstérmes is szinte már megszokott: a csehországi Plzeň villamosa lett a második helyezett.

Hazánkból egyébként a budapesti és a debreceni karácsonyi villamos is versenyben volt, előbbi a hatodik, utóbbi a tizedik helyet csípte el.

Címlapról ajánljuk

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump szerint a kelet-ukrajnai Donbasz régió kérdésében „is sikerült közelebb kerülni az egyetértéshez”. Az amerikai elnök Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt Floridában. Az ukrán elnök szerint a 20 pontra szűkített béketervezetről „90 százalékban sikerült megállapodni”. Egy végleges békemegállapodás Trump szerint „néhány héten belül” létrejöhet, de az sem zárható ki, hogy meghiúsul az egyezség.
Hatalmas pénzosztásba kezdett az európai fegyveripar

Hatalmas pénzosztásba kezdett az európai fegyveripar

Az ukrajnai háború annyira fellendítette az uniós fegyverkezést, hogy Európa legnagyobb védelmiipari vállalatai az idén közel 5 milliárd dollárt, tehát mintegy 1 650 milliárd forintot fizetnek ki részvényeseiknek. Bár az osztalékfizetések pozitív előjel is lehet, egyes elemzők szerint még nem volt meg a szükséges ugrás a kapacitások bővítésében, így a védelmi cégek profitjaira egyre nagyobb figyelem kerülhet, ahogy azt az amerikai versenytársak már tapasztalják is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×