Infostart.hu
eur:
382.03
usd:
328.35
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter beszédet mond a várpalotai lőszergyár alapkőletételén 2022. december 15-én.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

A honvédelmi miniszter szerint a NATO hatalmak a háború eszkalálását akarják

Magyarország több mint 1800 milliárd forintot költ katonai kiadásokra jövőre.

Háborús időkben is biztosítva van az ország védelméhez szükséges forrás, ami a szomszédban zajló harcok miatt rendkívüli kiadásokat jelent - közölte a honvédelmi miniszter szombaton a közösségi oldalán.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf emlékeztetett: az Országgyűlés által megszavazott 2024-es védelmi költségvetés a Honvédelmi Alappal együtt 1823,1 milliárd forinttal biztosítja a védelmi kiadásokat, a védelmi innovációt és a védelmi ipart.

"Magyarország védelme a legfontosabb számunkra!" - jelentette ki a miniszter.

A tárcavezető a bejegyzéshez tartozó videóban azt mondta: az ötszázadik napnál tart a háború, és folyamatosan áramlanak a harckocsik, repülőgépek, kiképzett katonák a frontokra, és nem látszik a konfliktus katonai megoldása.

Vezető európai és NATO hatalmak is arról vannak meggyőződve, hogy ezt a konfliktust a háború folytatásával, annak eszkalálásával lehet megoldani. "Mi ezt nem így gondoljuk, Magyarország a kezdetektől a béke pártján áll. Tűzszünetet szeretnénk és azonnali béketárgyalásokat" - hangsúlyozta a tárcavezető.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf rámutatott, hogy az Országgyűlés elfogadta a 2024-es költségvetést és ezen belül az ország védelmére biztosított 2 százalékos szintet.

A miniszter a videóban megköszönte az Országgyűlés kormánypárti frakciójának a támogatását, ami magyar emberek védelmét garantálja. "És újra kiderült, hogy nem számíthatunk országunk védelmében a baloldalra" - tette hozzá.

A tárcavezető szerint a költségvetés biztosítékot jelent arra, hogy a NATO-kötelezettségeinknek is helyt tudunk állni, és a magyar nemzeti haderő fejlesztése is folytatódhat.

"A 2024-es védelmi költségvetés törvénybe iktatásával büszkén állhatok majd ki a jövő héten a NATO közvéleménye elé, és biztosíthatom őket, hogy kötelezettségeinket - szövetségesként - megtesszük. A nemzeti haderőnek építése folytatódik, és ezzel is garantálni tudjuk a magyar emberek biztonságát és az ország védelmét. A békéhez erő kell, folytatjuk a munkát" - fogalmazott Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Este bizonyítványt osztanak Magyarországnak – mutatjuk, mit csinál a forint

Este bizonyítványt osztanak Magyarországnak – mutatjuk, mit csinál a forint

Mozgalmas időszak áll a forint mögött: a hét folyamán többször már a 380-as szint környékén járt az euróval szemben a hazai fizetőeszköz jegyzése, majd a tegnap váratlanul gyors gyengülést hozott. A mai napot jól indította a valuta, kora reggel meggyőzően menetelt a közös európai devizával szemben, de már délelőtt elfogyott a lendület. Késő este a Fitch Ratings közleményét lesz érdemes figyelni, amiben megosztják, hogy mi lett az eredménye Magyarország hitelminősítői felülvizsgálatának.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×