eur:
402.31
usd:
371.46
bux:
91415.63
2025. március 28. péntek Gedeon, Johanna
Csapó Benő oktatáskutató, egyetemi tanár, a magyar oktatás és köznevelés kategória Prima Primissima díjazottja a díjátadó gálán Budapesten, a Művészetek Palotájában 2015. december 4-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Motorbalesetben elhunyt Csapó Benő

Elhunyt Csapó Benő, Prima Primissima díjas neveléstudományi kutató, egyetemi tanár, Szeged díszpolgára – közölte Botka László, Szeged polgármestere Facebook-oldalán kedden. Az egyetemi tanár egy külföldi motorbalesetben vesztette életét.

Csapó Benő 1953. március 5-én született Szentgálon. Kémia-fizika szakos középiskolai tanári oklevelet a József Attila Tudományegyetemen szerezett 1977-ben. 1985-ben megszerezte a kandidátusi fokozatot, 2002-ben elnyerte az MTA doktora címet.

Az SZTE Neveléstudományi Intézet, a Neveléstudományi Doktori Iskola, az MTA-SZTE Képességfejlődés Kutatócsoport és az SZTE Oktatáselméleti Kutatócsoport vezetője volt.

Számos nemzetközi kutatási programban vett részt. 1989-ben Humboldt-ösztöndíjas, 1994-95-ben Stanfordban vendégkutató volt, 1997-99 között a demokratikus gondolkodás fejlesztésével kapcsolatos programban dolgozott.

A 2003-as és 2012-es PISA-vizsgálatokban a problémamegoldó gondolkodás elméleti kereteit kidolgozó munkacsoportok tagja volt. 2011-15 között egy európai természettudomány-tanítási projekt magyarországi munkáit irányította.

A kutató a Prima Primissima díjat 2015-ben kapta magyar oktatás és köznevelés kategóriában.

2019-től a szegedi Dugonics Társaság (Szeged legrégebben alapított, ma is működő egyesülete) elnöke, 2020-tól pedig az MTA Közoktatás-fejlesztési Kutatási Programjának vezetője volt. Csapó Benő 2016-ban Szeged díszpolgára lett.

Csapó Benő többször is vendége volt az InfoRádió Aréna című műsorának. A legutóbbi interjút meghallgathatja vagy meg is nézheti:

Címlapról ajánljuk
A német kancellár tettre kész, de nem  mindenben

A német kancellár tettre kész, de nem mindenben

Az Egyesült Államok után kezdettől fogva Németország volt az az ország, amely legtöbb fegyverrel, illetve pénzügyi segítséggel támogatta Ukrajnát. A német támogatás fő koordinátora Olaf Scholz kancellár volt, aki immár csak ügyvezetőként képviselte országát a "tettrekészek" párizs csúcstalálkozóján.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Alaposan megütötték az amerikai tőzsdéket, közben új csúcsra ment az arany

Alaposan megütötték az amerikai tőzsdéket, közben új csúcsra ment az arany

Alaposan elromlott az elmúlt napokban a tőkepiaci hangulat, mióta Donald Trump bejelentette, hogy 25 százalék vámot vet ki azokra az autókra, amiket az Egyesült Államokba exportálnak, ráadásul a büntetővámok az autóalkatrészekre is vonatkoznak majd. A bejelentést követően a befektetők azt kezdték árazni, hogy masszív globális kereskedelmi háború alakulhat ki, amiből ráadásul az amerikai cégek sem jönnek ki jól. Az általános rossz hangulatra egy ma megjelent amerikai makroadat is rátett egy lapáttal, az amerikai maginfláció magasabb lett a vártnál, ez alapján pedig tartósan magasan maradhatnak a kamatok, ez alapvetően nem kedvez a kockázatos tőkepiaci eszközöknek. Pénteken eséssel fejezték be a kereskedési napot az európai részvénypiacok, az amerikai tőzsdéket pedig alaposan megütötték.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×