Infostart.hu
eur:
382.23
usd:
328.35
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma
Hungarian coat of arms in the new 10000 forint banknote
Nyitókép: dobok/Getty Images

Komoly állami pénzeket mozgattak meg az éjjel

A legjobban a Külgazdasági és Külügyminisztérium járt.

A rendkívüli kormányzati intézkedésekből 29,7 milliárd, a maradványelszámolási alapból 6,1 milliárd, míg az állami beruházásokból 4,2 milliárd forintot vont el a kormányzat a szerda este megjelent Magyar Közlöny tanúsága szerint – írja az Mfro.hu.

Az átcsoportosításokból a romák társadalmi felzárkózást segítő programok 1,3 milliárd, az Országos Kórházi Főigazgatóság 869 millió, a Vízügyi Főigazgatóság 3,8 milliárd, míg az Országos Polgárőr Szövetség 100 millió forintot kapott.

A külügyi tárca 15 milliárd, valamint 12,5 milliárd forintban részesült, külügyi fejlesztési és kutatási programokra, illetve ipari parkokra.

Az Építési és Közlekedési Minisztérium markát 4,2 milliárd forint üti, amit közúti fejlesztésekre kell fordítania.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Szép csendben hétvégi pihenőre ment a részvénypiac

Szép csendben hétvégi pihenőre ment a részvénypiac

November végén volt egy kisebb megingás a világ tőzsdéin, az AI lufi kipukkanásától is tartottak a befektetők, de persze azt az esést is megvették a befektetők, és mostanra újra a történelmi csúcsok közelében állnak a világ részvénypiacai. Pénteken kitart a jó hangulat Európában, illetve Amerikában egyaránt. Közben a nap legjobban várt adatközlése is megérkezett, van minek örülni, ugyanis majdnem fél év után először javult decemberben a fogyasztói bizalom az Egyesült Államokban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 21:40
×
×
×
×