Infostart.hu
eur:
384.85
usd:
327.18
bux:
109708.84
2025. december 15. hétfő Valér
A Duna Médiaszolgáltató által 2019-ben alapított Wacha Imre-díjjal idén kitüntetett Ulbrichné Vadász Ágnes, a Magyar Rádió volt bemondója, a Montágh Testület elnöke budapesti otthonában 2020. november 23-án. Online ünnepi műsorban adta át a közmédia legrangosabb díjait Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója és Dobos Menyhért, a díjakat alapító Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezérigazgatója.
Nyitókép: -

Elhunyt Vadász Ágnes

A Magyar Rádió egykori bemondója 79 éves volt

Elhunyt Vadász Ágnes, a magyar rádiózás kiemelkedő alakja - közölte a család az MTI-vel.

Vadász Ágnes 1965-től 1995-ig dolgozott a rádió bemondójaként, elnyerte a Magyar Rádió és a Magyar Televízió nívódíját. 2005-ben Kazinczy-díjban részesült, 2020-ban "a magyar nyelv ápolásáért és magas szintű közreadásáért" a Wacha Imre-díjat vehette át.

Évtizedekig volt a Delta című műsor női narrátora és számos film főcímhangja.

Óraadó tanárként beszédtechnikát tanított a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, oktatott az MTV-ben, az MR-ben és a Hír Televízióban is. 2016-tól a MTVA Montágh Testületének elnöke.

Vadász Ágnes temetéséről később intézkednek.

Címlapról ajánljuk

Bendarzsevszkij Anton: Ukrajna csak a NATO-tagságról mondana le, de arra nem is volt reális esélye

Bár az áprilisi és az augusztusi tárgyalások nem hoztak valódi áttörést, most ígéretesek a fejlemények. Ukrajna biztonsági garanciák mellett hajlandó lemondani a NATO-tagságról. Ezt Volodimir Zelenszkij ukrán elnök jelentette be, mielőtt vasárnap Berlinben tárgyalóasztalhoz ült az Egyesült Államok kormányzati delegációjával.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
Alig keresenek pénzt a németek az autógyártáson. Feladják?

Alig keresenek pénzt a németek az autógyártáson. Feladják?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy a Volkswagen, a BMW és a Mercedes-Benz értékesítése és árbevétele összességében nagyrészt stabil maradt, ugyanakkor az üzemi eredményük (EBIT) közel 76 százalékkal zuhant. 2009 óta nem termelt ilyen kevés pénzt ez a három autógyár, ami számos kérdést vet fel az egész szektor számára. Kilián Csabával, a Magyar Gépjárműipari Egyesület ügyvezető főtitkárával az autógyártás szempontjából Magyarország előtt álló lehetőségeket tekintettük át. A második részben Biró Attilával, a Pénzcentrum rovatvezetőjével a hazai könyvpiac idei évét értékeltük, és megnéztük, mit olvasunk mi, magyarok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×