Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Surface of an outdoor olympic swimming pool
Nyitókép: EvrenKalinbacak/Getty Images

Bezárt egy balatoni uszoda a magas energiaköltségek miatt

A kapcsolódó sportcsarnok is csak a fűtési idény kezdetéig lesz használható Balatonbogláron.

„Kedves vendégeink! Tájékoztatjuk önöket, hogy a Balatonboglár Város Önkormányzat képviselő-testületének 2022. augusztus 17-én hozott rendelete értelmében, 2022. augusztus 20-tól az uszoda határozatlan ideig zárva tart! Megértésüket tisztelettel köszönjük!” – olvasható a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központ honlapján, amit a Termal Online szúrt ki.

Mészáros Miklós polgármester Balatonboglár Facebook-oldalán – múlt szerdán – közzétett videójában (4:15-től) részletesen is beszélt a döntés okairól. A település első emberének elmondása szerint a megugró energiaárak miatt kellet az uszoda gyors bezárásáról dönteni. A kettő együtt azt jelenti, hogy több mint 100 millió forintot kellett volna pótlólagosan a létesítmény üzemeltetésére költeniük – ismertette.

Szerinte ez megoldható lett volna az ingatlanadó 50 százalékos emelésével, viszont a képviselők úgy döntöttek, hogy ezt nem terhelnék a lakosságra. Másképpen viszont nem tud ekkora összeget előteremteni Balatonboglár.

A polgármester problémaként említette, hogy annak idején a komplexum építésekor nem figyeltek az energiahatékonyságra. Az épület nincs szigetelve, elavultak a kazánok és nincs napelem vagy hőszivattyú, ami olcsóbbá tehetné az üzemeltetést.

A döntés az uszoda bezárása mellett a sportcsarnokot is értini, utóbbira viszont most még nem kerül lakat, egészen a fűtési idény kezdetéig használható lesz, után viszont tavaszig szintén bezárják.

A Polgármester a videóban arra is utalt, hogy megoldást jelenthetne ha az állam átvenné az üzemeltetést.

Címlapról ajánljuk
Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

A meteorológiai előrejelzések alapján szombaton a Nyugat-Dunántúlon minimális ónos esőre, míg az országban többfelé ködre kell számítani, vasárnap estétől pedig újra extrém hideg, akár -15, -20 Celsius-fok is várható, elsősorban az északkeleti országrészben – közölte az operatív törzs szombaton.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×