Infostart.hu
eur:
378.88
usd:
318.39
bux:
128860.84
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Az M76-os autóút Balatonszentgyörgy-Fenékpuszta közötti elkészült szakasza az átadás napján a Keszthelyhez tartozó Fenékpuszta közelében 2022. március 4-én.
Nyitókép: Varga György

Fontos gyorsforgalmi szakasz épül a Balatonnál

Még a kerékpárosoknak is vannak jó hírek e mentén.

A MagyarÉpítők.hu híradása szerint Keszthely is bekapcsolódik a gyorsforgalmi hálózatba; megjelent az ajánlati felhívás a Keszthely gyorsforgalmi elérhetőségét megteremtő projektre. A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában az M7-es autópályát és Zalaegerszeget összekötő M76-oshoz kapcsolódva épül ki Keszthely bekötése, amelynek legutóbb a Balatonszentgyörgy és Fenékpuszta közötti szakasza készült el a Strabag kivitelezésében.

A négysávos főúti bekötés 71-es bővítésével jön létre: 2,8 kilométeren négysávosítják a a városba vezető főutat.

A projektben a 71-es, a 75-ös főutak és a 7348-as út körforgalmi csomópontját turbó körforgalommá építik át. Mindezeken túl a 71-es főút meg is újul a 112+961,5-ös és a 116+108-as kilométerszelvény között.

A beruházásban emellett a Balatoni Bringakör keszthelyi szakaszán fejlesztik a kerékpárforgalmi létesítményeket. Ennek során az önálló kerékpárúti szakaszok burkolatszélességét 3,3 m-re építik ki, valamint a Csóka-kő-patak felett a meglévő híd helyett új hidat építenk.

Címlapról ajánljuk
Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Egyre nagyobb vita bontakozik ki Csehországban arról, hogy korlátozni vagy akár betiltani kellene-e a közösségi oldalak használatát a gyermekek számára. A kormányzó ANO mozgalom – francia és ausztrál mintát követve – azt javasolja, hogy a Facebook, az Instagram vagy a TikTok csak 15 éves kortól legyen elérhető. A kezdeményezés célja a gyerekek védelme, kritikusai szerint azonban a tiltás több problémát is felvet.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×