Infostart.hu
eur:
386.1
usd:
331.63
bux:
0
2026. január 14. szerda Bódog
Védőfelszerelést viselő orvos a Magyar Honvédség Egészségügyi Központja, a Honvédkórház koronavírussal fertőzött betegek ellátására kialakított intenzív osztályán 2021. december 15-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Napi járványadatok: 2068 új fertőzött, 50 halálos áldozat

Több koronavírus elleni védőoltást adtak be, mint az elmúlt időszakban.

2068 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 814 362 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma – olvasható a koronavirus.gov.hu-n.

Elhunyt 50 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 44 653 emelkedett.

A gyógyultak száma 1 650 643 (4606-tal lettek többen gy nap alatt), az aktív fertőzöttek száma 119 066-re csökkent (–2588).

2338 koronavírusos beteget ápolnak kórházban (161-gyel lettek kevesebben a csütörtöki adatközléshez képest), közülük 109-en vannak lélegeztetőgépen (–8).

  • A beoltottak száma 6 398 615 (524-en kapták meg az első dózist), közülük
  • 6 178 638 fő a második (+1236),
  • 3 826 840 fő a harmadik (+2435),
  • 232 691 fő már a negyedik (+3540)

oltását is felvette.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

A modern harcászati eszközök korában is fontos szerepe van a honvédségi élő erőnek, amelyet nemcsak a harctéren, hanem vis maior helyzetekben is be lehet vetni – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. Úgy véli, az orosz–ukrán háború menetétől és az Egyesült Államok politikai hozzáállásától is függ, hogy a jövőben hány ország dönt úgy a horvátokhoz hasonlóan, hogy be- vagy visszavezeti a sorkatonaságot.

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×