Infostart.hu
eur:
387.07
usd:
333.76
bux:
121386.82
2026. március 3. kedd Kornélia
A koronavírus-járvány miatt orrukat-szájukat védő ügyfelek sorban állnak egy szófiai munkaügyi hivatal előtt 2020. április 8-án. A járvány miatt elrendelt védekező intézkedések bevezetése óta mintegy 44 ezer ember vált munkanélkülivé Bulgáriában.
Nyitókép: MTI/EPA/Vaszil Donev

A KSH adatai szerint szinte nincs is munkanélküliség

Októberben a munkanélküliek száma 189 ezer, a munkanélküliségi ráta 3,9 százalékos volt. Az augusztus-októberi háromhónapos időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 184 ezer, a munkanélküliségi ráta 3,8 százalékos volt - közölte hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A 15-74 éves munkanélküliek száma 17 ezerrel, míg a munkanélküliségi ráta 0,4 százalékponttal csökkent a múlt év azonos időszakához viszonyítva.

A 15-24 évesek munkanélküliségi rátája 1,9 százalékponttal, 13,7 százalékra nőtt. Az összes munkanélküli közel egynegyede a fiatalok közül került ki. A 25-54 éves korosztály munkanélküliségi rátája 0,6 százalékponttal, 3,2 százalékosra, az 55-74 éveseké 0,3 százalékponttal, 2,8 százalékosra csökkent.

A férfiak körében a munkanélküliek száma 91 ezer volt, a munkanélküliségi rátájuk 0,6 százalékponttal, 3,5 százalékosra mérséklődött, míg a nőknél érdemi változás nem történt, a munkanélküliek száma 94 ezret tett ki, a munkanélküliségi ráta pedig 4,1 százalékos volt az augusztus-októberi három hónapban.

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) adminisztratív adatai szerint (https://nfsz.munka.hu/) a nyilvántartott álláskeresők létszáma 19,6 százalékkal, 246 ezerre csökkent. Novemberben ismét 4 ezerrel csökkent az álláskeresők száma, 242 ezerre, ami 54 ezerrel (18,3 százalékkal) kevesebb az egy évvel korábbinál.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: aki a Közel-Keleten szállna át repülővel, annak most ez nehéz lesz

Szakértő: aki a Közel-Keleten szállna át repülővel, annak most ez nehéz lesz

A közel-keleti háború nemcsak a térség légiközlekedését bénította meg, hanem jelentős fennakadásokat okoz az egész világon – mondta az InfoRádió által megkérdezett szakértő. Varga G. Gábor, az Egek Ura blog alapítója szerint az átszállási pontok leállása okozza a legnagyobb problémát.

Volodimir Zelenszkij nyíltan támadja Orbán Viktort, és azt állítja: „lehetetlen újraindítani” a Barátság kőolajvezetéket

Hiszi, hogy Orbán Viktor vereséget szenved a magyar választásokon – mondta Volodimir Zelenszkij. Az interjúban azt is közölte: „többször megmondta, hogy Európa ne vegyen orosz olajat”. „A Barátság vezeték elpusztult, a helyreállításhoz tűzszünet kell – ezt világosan meg kell mondani Putyinnak” – fogalmazott.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×