Infostart.hu
eur:
385.97
usd:
331.54
bux:
116359.5
2026. január 9. péntek Marcell
Pósán László fideszes országgyűlési képviselő, Papp László (Fidesz-KDNP) polgármester, Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora, Kósa Lajos fideszes országgyűlési képviselő, Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány elnöke, Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja és György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára (b-j) a Debrecenben épülő nemzeti oltóanyaggyár alapkőletételén 2021. szeptember 5-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Letették a magyar oltóanyaggyár alapkövét Debrecenben – fotó

Palkovics László: a jövő év végén megindul a vakcinagyártás.

Jövő év végén megkezdődik a vakcinagyártás a debreceni nemzeti oltóanyaggyárban – erősítette meg az innovációs és technológiai miniszter vasárnap a helyszínen, amikor elhelyezték a leendő üzem alapkövét a Debreceni Egyetem innovációs parkjában.

Palkovics László azt mondta, évente több mint húszmillió, különböző technológiával készülő vakcinát gyártanak majd az üzemben.

A fejlesztés hazai oltóanyagból teszi tartósan lehetővé a biztonságos ellátást, hatékony és gazdaságos védekezést biztosít majd az esetleges későbbi világjárványok, lokális járványok ellen, miközben munkahelyeket is teremt – részletezte a beruházás előnyeit a miniszter.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.09. péntek, 18:00
Bartal Tamás
a Nemzeti Közút Zrt. igazgatóságának elnöke
Fontos adatra várnak a befektetők, mutatjuk, mi történik a tőzsdéken

Fontos adatra várnak a befektetők, mutatjuk, mi történik a tőzsdéken

A hét eleji lendület után elbizonytalanodtak a befektetők a világ tőzsdéin, csütörtökön vegyes elmozdulásokkal zártak a vezető amerikai indexek a technológia szektor alulteljesítésével. Az ázsiai részvénypiacokon többnyire emelkedéseket lehetett látni péntek hajnalban, ismét a védelmi szektor vitte a prímet, Európában pedig kis pluszokkal kezdődött a nap és délutánra már határozott emelkedésekbe fordultak az indexek. A geopolitikai fejlemények mellett egy délutáni amerikai munkaerőpiaci adatra figyelnek ma a befektetők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×