eur:
393.44
usd:
368.32
bux:
65983.33
2024. április 24. szerda György
A Gellért-hegy a Citadellával és a Szabadság-szoborral 2020. október 21-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Kissé elakadt a Citadella-projekt

A generáltervezői feladataira kiírt közbeszerzés eredménytelen lett, miután csak érvénytelen ajánlatok érkeztek a felhívásra.

A közbeszerzési eljárás eredménytelenségét az ajánlatkérő Várkapitányság Integrált Területfejlesztési Központ Nonprofit Zrt. közölte az uniós közbeszerzési közlönyben.

A tervezés része lett volna a Magyar Szabadságharcosok interaktív múzeum és emlékpark kialakítása. Ennek érdekében a Citadella épületének alkalmassá tétele a korszerű múzeumi funkciók és technikai fejlesztések befogadására és azok kiszolgálására, építészeti értékeinek szükséges részleges helyreállítása.

A Napi.hu felidézi, a Citadella felújítására 20 milliárd forint keretösszegű közbeszerzést írt ki a Várkapitányság Nonprofit Zrt. Ennek célja a Citadella felújítása során ellátandó kivitelezési és egyéb kapcsolódó feladatok ellátása, négy évre. (Az ajánlatkérő a Miniszterelnökséghez tartozik és üzemelteti, fejleszti a Budai Vár állami műemlék ingatlanait is.)

A közbeszerzési felhívásban szereplő 20 milliárd forintot novemberben hagyta jóvá a kormány egy határozattal. Az idei központi költségvetést 16 milliárd forint terheli, a maradékot a 2022-es büdzsé tartalmazza.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
A betont sosem fogjuk elhagyni, de még idén jöhet a zéró kibocsátású cement

A betont sosem fogjuk elhagyni, de még idén jöhet a zéró kibocsátású cement

A globális szén-dioxid-kibocsátás tavaly rekordszintre emelkedett, 1,4 százalékkal meghaladva a 2019-es, Covid előtti szintet, amelyet jellemzően a háztartások energiafelhasználása, a közlekedés, a nemzetközi légi közlekedés és hajózás okoz, de olyan iparágaknak is szerepe van benne, mint a műtrágya-, acélgyártás, olajfinomítás, vagy éppen a cementipar. Ugyanakkor azt kevesen tudják, hogy utóbbi szektor az elmúlt évtizedekben olyan átalakuláson megy keresztül, aminek következtében ma már globális trend a gyártás során a szén és egyéb fosszilis anyagok helyett az alternatív tüzelőanyagok használata, és még idén polcokra kerülnek a minimum 30 százalékkal kevesebb CO2 kibocsátással készült cement készítmények. Norvégiában pedig üzembe helyezik az első olyan CCS (Carbon Capture and Storage) technológiával működő cementgyárat, ahonnan zéró kibocsátású termékek kerülnek majd ki.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×