Infostart.hu
eur:
357.86
usd:
306.65
bux:
132426.66
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia
Nyitókép: Facebook/Országos Meteorológiai Szolgálat

Régi ismerőseink tűnnek el a magyar utakról

Hamarosan nyugdíjba vonulnak az egykori fehér rohamkocsik.

Már nem sokáig találkozhattok a "nagy fehérrel" az utakon - írta közösségi oldalán az Országos Mentőszolgálat egy videó mellé, amelyen a régi mentőkocsik közelgő nyugdíjazásáról számolnak be. A fehér járművek idén még tartalékosként segítik a betegellátást.

A járművekhez rengeteg emlék, sikeres mentések, szülések, számos emberi történet kapcsolódik - erről is mesélt a felvételen Őri-Kiss Zsolt mentőtechnikus, aki bemutatta az utolsó Mercedes 313-as járművek, a "villámsprinterek" egyikét, amely több mint 400 ezer kilométert futott Budapest útjain.

2010 óta több mint ezer mentőautó cseréjére került sor, legutóbb november végén adtak át az OMSZ-nek 40 új járművet. 2018-2019-ben összesen 254 gépkocsit cserélnek le, csaknem 10 milliárd forint értékben.

Címlapról ajánljuk

Megjelent a Magyar Közlönyben a lista, hogy a Tisza-kormány miket fog sürgősen kivizsgálni és nyilvánosságra hozni

Az új kormány első rendeletei azokról az ügyekről szólnak, amelyek kapcsán vizsgálatok indulnak és amilyen ügyeket nyilvánosságra fognak hozni. A pénzügyminiszter különleges jogköröket kapott, vizsgálják a kórházak klímáit, ügynökakták, kegyelmi ügy, titkos szerződések, kormányhatározatok – hosszú a lista.
inforadio
ARÉNA
2026.05.15. péntek, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Kormányalakítás: megkezdődött az átadás-átvétel, Pintér Sándor vizsgálatot kért maga ellen

Kormányalakítás: megkezdődött az átadás-átvétel, Pintér Sándor vizsgálatot kért maga ellen

Május 13-ától hivatalosan is átvette az ország vezetését a Magyar Péter vezette Tisza-kormány, amely első, éjjelbe nyúló ülését az aszályra hivatkozva is Ópusztaszeren tartotta. Csütörtök délután megkezdődött az átadás-átvétel utolsó fázisa is. A volt kormány irányítói átadták posztjukat az újonnan megalakult Tisza-vezetésnek. Ruszin-Szendi Romulusz 10 új szabadnapot jelentett be az állománynak, és más nagy bejelentéseket is tett a minisztériumi munka kezdetéről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×