Infostart.hu
eur:
363.95
usd:
311.14
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel
Nyitókép: MÁV Zrt.

Tartsa nyitva a szemét, feltűnik Magyarországon az új emeletes motorvonat

Az első két emeletes motorvonatát már külföldre küldte tesztekre a MÁV-Start, most pedig a harmadik is elkészült, amit viszont Magyarországon lehet majd sűrűn látni.

A Stadler és a MÁV-Start két évvel ezelőtt írt alá keret-megállapodást 40 darab KISS motorvonat szállításáról, amelynek 617 millió 500 ezer euró a beszerzési értéke. Ebből 2017 augusztusában 11 darab, 2018 decemberében 8 darab, majd 2019 szeptemberében a további 21 darab emeletes motorvonat gyártásáról írtak alá szerződést a felek.

A MÁV-Start július közepén mutatta be első két példányt a KISS emeletes vonatból, majd a gyártóval külföldre küldték a járműveket: az egyikkel Csehországban, a másikkal Németországban végeznek próbafutásokat a típusengedély megszerzéséhez.

A harmadik szerelvény összeszerelése és beüzemelése a napokban fejeződött be - írta az iho.hu közlekedési portál, hozzátéve, hogy a 815 003 pályaszámú KISS-t viszont már

gyakran lehet majd látni Magyarországon a következő hetek, hónapok során, elsősorban a győri, 1-es vonalon,

mivel a MÁV-Start és a svájci gyártó a típusengedélyhez szükséges magyarországi teszteket ezzel a vonattal hajtja majd végre.

Címlapról ajánljuk
Tombolt a vihar sok helyen, ünnepi programokat is elsodort az időjárás
videók

Tombolt a vihar sok helyen, ünnepi programokat is elsodort az időjárás

Csütörtök este heves viharokkal érkezett a várva várt csapadék Magyarországra észak-nyugat felől. Az esőnek mindenki örült, a villámoknak és az erős szélnek már kevésbé. Tatabányán menekülni kellett az ünnepi rendezvényről, Sopronban és Győrben is nagy volt a vihar. Komárom-Esztergom vármegyében is viharkárok elhárításán dolgoznak a tűzoltók. Cikkünkben fotókat és videókat is találnak a viharos ünnepről.

Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Hírfolyamunkban egész nap követtük az ünnepi eseményeket a Kossuth téri ünnepélyes zászlófelvonástól a fővárosi tűzijáték végéig.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×