Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 15. szombat Mária
Nyitókép: Pixabay

A jövő héten ismét sok eső várható: itt a heti előrejelzés

Szeles, esős napok elé nézünk és pár fokkal a meleg is mérséklődik - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn dél felől egyre nagyobb területen vastagszik meg a felhőzet, de ennek ellenére is lehetnek hosszabb-rövidebb napos időszakok. A legtöbb napsütés keleten, északkeleten ígérkezik. Délelőtt még csak kevés helyen valószínű csapadék, majd délutántól egyre többfelé várható eső, zápor, helyenként esetleg zivatar is. Átmeneti szélerősödés csupán zivatar környezetében lehet. A leghidegebb órákban 10-16 fok lesz. Napközben 19-26 fokig melegszik fel a levegő, délnyugaton lesz a hűvösebb, keleten a melegebb.

Kedden sokfelé várható zápor, szórványosan zivatar is. Több helyen megerősödik, zivatarok környezetében átmenetileg viharossá fokozódik a szél. A minimumhőmérséklet 11 és 16, a maximumhőmérséklet 20 és 27 fok között alakul.

Szerdán a hosszabb-rövidebb napos időszakok mellett többfelé várható eső, zápor, néhol zivatar. A szél erős, zivatarok környezetében átmenetileg viharos lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet 10 és 16, a legmagasabb hőmérséklet a Dunántúlon 5 és 20, keleten 20 és 25 fok között alakul.

Csütörtökön kezdetben többfelé, majd egyre kevesebb helyen várható eső, zápor. A szél erős, helyenként viharos lesz. A leghidegebb órákban 8-15 fok lesz. Napközben 14-21 fokig melegszik fel a levegő.

Pénteken keleten többfelé, másutt néhol alakulhat ki eső, zápor, zivatar. A szél erős, helyenként viharos lesz. A minimumhőmérséklet 8 és 13, a maximumhőmérséklet 18 és 22 fok között alakul.

Szombaton több helyen valószínű zápor, néhol zivatar. A szél erős, helyenként viharos lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet 9 és 14, a legmagasabb hőmérséklet 18 és 23 fok között valószínű.

Vasárnap is több helyen lehet zápor, zivatar. Helyenként megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 10 és 16, a maximumhőmérséklet 21 és 26 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: a Hamász lefegyverzésén múlik a gázai béke, de egy palesztin államnak a közeljövőben alig van realitása

Szakértő: a Hamász lefegyverzésén múlik a gázai béke, de egy palesztin államnak a közeljövőben alig van realitása

Donald Trump amerikai elnök július 30-án történelmi áttörésként jelentette be, hogy a Hamász és a Gázai–övezet valamennyi palesztin fegyveres csoportja beleegyezett a teljes fegyverletételbe. A folyamat azóta alig halad. Bár most úgy tűnik, hogy a Hamász hajlandó megtenni az első lépést, Izrael a belföldi választási kampány miatt húzza az időt.

Már az osztrákok is menekülnek a tűz elől

Tűz ütött ki pénteken egy kelet-ausztriai erdőségben, a közeli településről mintegy százötven embert kimenekítettek, mintegy 100 méternyire a lángoktól - jelentette az ORF.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Amikor Japán jent vesz, veszélyes ügyletet számol fel

Amikor Japán jent vesz, veszélyes ügyletet számol fel

Az amerikai pénzügyminiszter, Scott Bessent hozzá van szokva a jegybankok elleni vakmerő fogadásokhoz. Korábban a Soros Fund Managementnél dolgozott – annál a fedezeti alapnál (hedge fund), amely az 1992-es fontválság idején arról vált híressé, hogy „bedöntötte” a Bank of Englandet. Július végén azonban Bessent az ellenkező irányba fogadott: egy jegybank oldalára állt annak devizája védelmében. Hozzányúlt az Egyesült Államok devizatartalékaihoz, hogy segítse a Bank of Japant (BoJ) a jenvásárlásban, miután a japán deviza 1986 óta először gyengült a dollárral szemben a 163-as szint fölé.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×