Infostart.hu
eur:
376.87
usd:
316.85
bux:
129601.66
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere a tárca új államtitkárait bemutató sajtótájékoztatón 2018. május 28-án.
Nyitókép: Szigetváry Zsolt

Kásler Miklós elárulta, mivel iktatnák ki a hálapénzt

Kásler Miklós szerint folyamatos béremelésekkel el lehet érni azt az egészségügyi bérszínvonalat, amely kiiktatja a hálapénzt. „Bízom abban, hogy a következő négy évben ezt el tudjuk érni” – tette hozzá az emberi erőforrások minisztere.

Kásler Miklós az Origónak adott interjújában kiemelte: januártól havi 40 ezer forintra – a 2016-os összeg duplájára – emelkedik a kétgyerekesek családi adókedvezménye, illetve bővülnek a kisgyerekes édesanyák foglalkoztatását segítő munkáltatói kedvezmények feltételei is. A miniszter hozzátette a

családok támogatásának csupán másodlagos célja a születésszám emelése,

elsősorban abban kívánnak segíteni, hogy a háztartások előrébb tudjanak lépni, több pénzzel tudjanak gazdálkodni, könnyebben tudjanak gyermeket nevelni és vállalni.

A tárvavezető szerint „az egészségügy sehol a világon nem kelti azt a benyomást a társadalomban, hogy minden rendben van az ágazatban”. „Ha a műszerezettséget, kórházakat, felújításokat nézzük, Magyarország az európai középmezőnybe tartozik” – tette hozzá. Kásler Miklós azt is elmondta: bár rendkívül káros dolognak tartja a hálapénzt, az ugyanakkor jó néhány egészségügyi dolgozónak a megélhetést jelenti. „Úgy gondolom, hogy

folyamatos béremelésekkel el lehet érni azt a színvonalat, amely olyan jövedelemhez juttatja az egészségügyben dolgozókat, hogy a hálapénzt ki lehet iktatni”

– fogalmazott a miniszter, aki hozzátette: bízik abban, hogy a kormányzat ezt a következő négy évben el tudja érni.

Az évek óta betöltetlen háziorvosi praxisokkal kapcsolatban elmondta: sok oka lehet a problémának, „például a pénz vagy a szociális helyzet”. Kásler Miklós ennek megoldási lehetőségeként említette, hogy a kormány gépeket, műszereket juttatna el az orvosokhoz, illetve átrendeznék a háziorvosok és a sürgősségi rendszer viszonyát is.

Címlapról ajánljuk
Elemzők: Orbán Viktor kockázatos időszakra számít, a Tisza programjában nehezen megvalósítható pontok is vannak

Elemzők: Orbán Viktor kockázatos időszakra számít, a Tisza programjában nehezen megvalósítható pontok is vannak

Szombaton újabb háborúellenes gyűlést tartottak a Digitális Polgári Körök, ezúttal Szombathely volt a helyszín, ahol ismét beszédet mondott a miniszterelnök. Aznap Magyar Péter bemutatta a Tisza Párt Működő és emberséges Magyarország című programját. A kormányfő beszédét és az ellenzéki párt programismertetőjét Pálfalvi Milán, a Nézőpont Intézet elemzője, valamint Horn Gábor, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke értékelte.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Megjelölte az új célpontot Zelenszkij, mélyen a front mögött röpköd az ukránok kedvenc fegyvere - Háborús híreink hétfőn

Megjelölte az új célpontot Zelenszkij, mélyen a front mögött röpköd az ukránok kedvenc fegyvere - Háborús híreink hétfőn

A pénteki orosz-ukrán béketárgyalások nem hoztak érdemi áttörést, Vologyimir Zelenszkij ukrán elnök pedig vasárnap az orosz energetikai infrastruktúrát jelölte meg a legfontosabb megsemmisítendő célpontként. Az orosz és az ukrán erők is folyamatosan támadják egymás hátországát, hajnalban Kijevből és Volgográdból is jelentettek robbanásokat. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×