Infostart.hu
eur:
385.48
usd:
327.75
bux:
109761.83
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka
Megoldják a problémákat a bérnővérek?

Megoldják a problémákat a bérnővérek?

A Heti Válasz mások mellett Hegedűs Zsuzsával, a miniszterelnök szociológus főtanácsadójával készített interjút, a Figyelőben pedig arról is olvashatnak, hogy hogyan próbálják kezelni az egészségügyi intézmények az ápolónők hiányát.

Nem tűnt el, csak a médiában nem szerepel Hegedűs Zsuzsa

– közli a Heti Válasz. A miniszterelnöki főtanácsadó szociológus a lapnak adott interjúban úgy vélte, hogy tevékenysége nyomán mára Magyarországon megszűnt a gyermekéhezés, a szintén javaslatára bevezetett közmunkaprogramban pedig évente több százezren vesznek részt.

Amiatt, hogy az ingyenes bölcsődei étkeztetéshez szükséges állami finanszírozás máig nem áll rendelkezésre, vagy, hogy még mindig nincsenek hátrányos helyzetűeknek szánt uszodák, Hegedűs Zsuzsa a Lázár János által vezetett Miniszterelnökséget tette felelőssé.

A szociológus kitért arra is, hogy

sem a CEU ügyében, sem a paksi bővítés esetében nem ért egyet a miniszterelnökkel, ám – mint mondta – nem is kell mindenben egyetérteniük.

A Figyelőben arról olvashatnak, hogy nem csupán a szakmai szervezetek oldalain, hanem a közösségi felületen is tömegesen jelennek meg azok az álláshirdetések, amelyek egészségügyi dolgozóknak kínálnak munkalehetőséget.

Megoldják a problémákat a bérnővérek?

Az intézmények ugyanis eltérő módon kezelik a szakemberhiányt,

és egy viszonylag új módszer alapján, munkaerőbérléssel is igyekeznek biztosítani az ápolást

olyan cégek segítségével, amelyek a hiányra mozdulva alakultak meg.

A bérnővérek alkalmazása elsősorban a fővárosra jellemző, ahol az egészségügyi intézmények száma és a betegforgalom miatt égetőbb a nővérhiány, bár néhány társaság mér vidéken is megjelent – tette hozzá a hetilap.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző: jó vétel volna a szerbiai finomító, a Mol pedig megfelelő szereplő lenne az üzlethez

Elemző: jó vétel volna a szerbiai finomító, a Mol pedig megfelelő szereplő lenne az üzlethez

Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban elmondta, hogy bár a versenytársak és az ár sem megismerhető a Lukoil szerbiai távozásakor, de maga a csomag, amelyhez a vevő déli szomszédunknál hozzájuthat, további piacokhoz is kaput nyithat, túl azon, hogy Szerbia kőolaj-ellátási jogát megszerezné.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×