eur:
407.3
usd:
358.93
bux:
86253.25
2025. április 11. péntek Leó, Szaniszló

A rendőrök is készülnek a tanévkezdésre

Szeptemberben az oktatás kezdetének és befejezésének időszakában rendőrök és polgárőrök segítik a közlekedést azoknak az iskoláknak a környékén, ahol ez közlekedésbiztonságilag indokolt - mondta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Országos Balesetmegelőzési Bizottságának főtitkára.

Kiss Csaba elmondta: 2900 oktatási intézményben folytatódik a most kezdődő tanévben is Az iskola rendőre program mintegy 2200 rendőr részvételével, ennek célja a kisiskolások biztonságos, balesetmentes közlekedésének elősegítése.

Pausz Ferenc, az Országos Polgárőr Szövetség közlekedési alelnöke azt emelte ki: újdonság a polgárőrség Fogadj örökbe egy zebrát nevű kezdeményezése, amelynek célja, hogy az önkormányzatokkal közösen kijelölik a fokozottan figyelemmel kísérendő gyalogátkelőhelyeket, s ha kell, nemcsak a tanév kezdetekor, hanem szükséges esetén akár egész évben segítik ott a közlekedőket.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Szakíró: Bahreinben jöhet a Ferrari nagy feltámadása

Szakíró: Bahreinben jöhet a Ferrari nagy feltámadása

Jelentős előrelépést remél a Ferrari a Forma-1-es szezon folytatásáról, akár már a hétvégi Bahreini Nagydíjtól. Idén eddig csak a negyedik erőnek számított a McLaren, a Mercedes és a Red Bull mögött, a sivatagi helyszínen azonban valószínűleg jobb esélyei lesznek. Vámosi Péter, a Motorsport Online főszerkesztője efféle várakozásokkal tekint a versenyhétvége elé.

Nagyot hibáztak a Csehország határát biztosító rendőrök

A cseh rendőrök a szlovák határon beengedtek egy kamiont az országba annak ellenére, hogy a száj- és körömfájás miatti intézkedések ezt tiltották. Szlovákiában közben a Tátrai Nemzeti Park vezetése felhívással fordult a száj- és körömfájás eddigi járványgócainak közelében élőkhöz, hogy ne kiránduljanak a hegyekbe.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.11. péntek, 18:00
Kürti Gábor
a Magyar Kerékpárosklub elnöke
Szuperhatalmi konfliktussá alakul Trump vámháborúja – Ki bírja tovább a felőrlő küzdelmet?

Szuperhatalmi konfliktussá alakul Trump vámháborúja – Ki bírja tovább a felőrlő küzdelmet?

Látványos fordulat történt szerdán a Donald Trump által megindított vámháborúban: Kínát leszámítva az érintett országok 90 napos haladékot kaptak a „viszontvámokat” illetően, a kommunista ország viszont még nagyobb vámterheléssel néz szembe. Ezzel a vámháború alapvetően kétszereplős küzdelemmé vált a világ két vezető gazdasági hatalma között. Az amerikai elnök döntésével és Peking beleállásával szintet lépni látszik a két szuperhatalom geopolitikai csatározása is, a többi országnak pedig fel van adva a lecke, milyen helyet foglaljanak el az új felállásban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×