A Magyar Nemzet azt írja, kisebb összegekben, aktivistákat és irodai dolgozókat felhasználva fizetik be az MSZP-nek a pártközeli vállalkozók a "szürke pénzeket" - ezt állítja a szocialistákhoz húzó Egyenlítő blog korábbi főszerkesztője. Németh Gábor szerint ráadásul a gyanús kasszából a párt feketén fizeti egyes alkalmazottait.
A Népszabadság cikke szerint bár a kormány korábban morális kifogásokra hivatkozva tiltotta be a kiskocsmákban a félkarú rablókat, most a Szerencsejáték Zrt. egy, a kiskocsmákat is érintő sorsjegyautomata-hálózatot tesztel, míg a Lóversenyfogadást Szervező Kft. már ki is építette rendszerét. Utóbbi vezetőjét váratlanul menesztették.
Az Index arról számol be, hogy lemondott az egyik legtekintélyesebb belga felsőoktatási intézmény, a Brüsszeli Szabadegyetem rektora, miután tanévnyitó beszédében több részletet is forrásmegjelölés nélkül idézett Jacques Chirac volt francia elnöktől. Lemondását azzal indokolta, hogy tette "kedvezőtlen fényt vet az egyetemre".
A Népszava és a Magyar Nemzet is arról ír, hogy hétfőn elhagyta Magyarországot a múlt hét végére tervezett fajvédő-konferencia fő szervezője, Richard Spencer. A National Policy Institute amerikai elökével szemben beutazási és tartózkodási szabályok megsértése miatt indult idegenrendészeti eljárás, a rá vonatkozó beutazási tilalom továbbra is érvényben van.
A napi.hu a nyugat-afrikai vírusjárványról közöl szomorú előrejelzést. Eszerint az Ebola október második felére elérheti Nagy-Britanniát és Franciaországot, és kisebb eséllyel megjelenhet más nyugat-európai országokban is. A matematikai alapokon nyugvó számítás a légi közlekedés jelenlegi szintje melletti modellel készült.
Az Index arról ír, 2015. júniusában először rendeznek Európa-játékokat, ami a kontinens miniolimpiája lesz. A sporteseményen nem csak olimpiai sportágak lesznek, és a fogyatékkal élőknek is rendeznek versenyszámokat. Kérdés azonban, hogy a többi kontinens játékokhoz hasonlóan sikertörténet lesz-e az európai miniolimpia.
A Magyar Nemzet cikke szerint jelentősen megnőtt a hazai gáztárolók feltöltési sebessége az elmúlt másfél hétben, a jelenlegi ütemet tartva év végéig telnek meg a létesítmények. A készletezés azt követően gyorsult fel, hogy Ukrajna felé leállt a gázexport. A magyar lépést számos európai fórumon érte kritika, a háttérben az ellátásbiztonság fokozása áll.
A napi.hu írása szerint jön a végső csapás az oroszokra: a rubel árfolyamának hétvégi zuhanása miatt május óta először ismét kénytelen volt beavatkozni a valutapiacon az orosz jegybank. Az orosz valuta árfolyama július közepe óta 17 százalékot zuhant, és hasonló mélyrepülést mutatnak a dollárban jegyzett orosz részvények is.
A Népszabadság arról számol be, a nagyobb hatékonyság és a jobb jövedelemtermelő képesség érdekében kettéválik a világ negyedik legnagyobb informatikai óriása, a Hewlett-Packard. A személyi számítógépeket és nyomtatókat gyártó részleg, illetve a többi között szervereket adattárolókat készítő üzleti részleg külön utakon jár majd.
MÁV: összeomlott a vasúti közlekedés több fővonalon is




