Infostart.hu
eur:
362.2
usd:
312.04
bux:
150622.49
2026. augusztus 17. hétfő Jácint

Ma lejár az átjelentkezés határideje

Péntek délután 16 órakor lejár az átjelentkezési kérelmek benyújtására rendelkezésre álló határidő, aki eddig nem nyújtja be kérelmét a lakóhelye szerinti jegyzőhöz, az nem szavazhat a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson a lakóhelyétől eltérő településen. Eddig több mint 91 ezren már jelezték, hogy nem a lakóhelyükön kívánnak szavazni.

Átjelentkezéssel az a választópolgár szavazhat, aki a szavazás napján Magyarország területén, de a magyarországi lakcíme szerinti szavazókörtől eltérő helyen tartózkodik. Tipikus esetben ez azt jelenti, hogy egy másik településen tartózkodó választópolgárnak nem kell hazautaznia választójoga gyakorlásához.

Az átjelentkezést a választó lakcíme szerinti helyi választási irodánál postai úton, személyesen vagy online formában a www.valasztas.hu oldalon lehet kérni. A kérelemnek a személyes adatokon túl tartalmaznia kell annak a településnek a megjelölését, ahol a választópolgár szavazni kíván.

A korábbi választásoktól eltérően az átjelentkezéssel szavazó választópolgár a lakcíme szerinti országgyűlési egyéni választókerület szavazólapján, tehát csak a saját választókerületének a jelöltjeire szavazhat, azaz "viszi magával" a jelöltjeit.

Címlapról ajánljuk
Tragikus buszbaleset: még mindig vannak, akik nem tudják, mi történt a szerettükkel

Tragikus buszbaleset: még mindig vannak, akik nem tudják, mi történt a szerettükkel

Miskolcon megkezdődött a szombatról vasárnapra virradó éjszaka történt buszbaleset 12 lengyel áldozatának azonosítása. A hozzátartozók a rendőrség segítségével keresik fel a halottasházat és azokat a kórházakat, ahol a sérülteket ápolják. A balesetben 12 ember vesztette életét, a sérülteket miskolci, debreceni és egri kórházakba szállították.

Donald Trump „lába bánhatja”, ha annektálja a Hormuzi-szorost

„Eltörik a lábát” – ez volt a válasz Iránból Donald Trump fenyegetésére, hogy amerikai területté nyilvánítja a Hormuzi-szorost. A fontos szállítási útvonal körül továbbra is patthelyzet uralkodik, miközben Irán azt ismétli, hogy kizárólag ő ellenőrizheti azt.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Itt a lista: Vitézy közzétette a beruházásokat, amelyeknek visszavonta a kiemelt státuszát

Itt a lista: Vitézy közzétette a beruházásokat, amelyeknek visszavonta a kiemelt státuszát

A kormány felülvizsgálja az összes, Otthon Start Programmal és rozsdaövezeti beruházásokkal kapcsolatos kiemelő rendeletet, mivel számos projekt nem felelt meg a megfizethetőség, a városépítészeti minőség és a fenntarthatóság feltételeinek. Az Országgyűlésnek Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter Facebook-posztjában azt javasolja, hogy december 31-ig függesszék fel az építési engedélyek kiadását az érintett projekteknél, a már érvényes engedélyeket azonban ez nem érinti. A kormány több kiemelt beruházás rendeletét azonnal visszavonta: a végső cél az, hogy a folytatható projektek ne csupán lakásszámot növeljenek, hanem közszolgáltatásokkal is bővülő, a város szövetébe illeszkedő lakónegyedeket hozzanak létre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×