Infostart.hu
eur:
381.42
usd:
321.78
bux:
128831.58
2026. január 31. szombat Gerda, Marcella

Kampányhírek - összefoglaló

A Fidesz szerint az Erzsébet-program fennmaradását is veszélyeztetné, ha a baloldali összefogás kerülne kormányra kerülne. A Fidesz nem akar valódi kampányt - jelentette ki Botka László, az MSZP választmányi elnöke. Az Együtt-PM felszólította a kormányt: tegye lehetővé a külföldön szolgáló katonák számára a mozgóurnás szavazást. A Demokratikus Koalíció elnöke szerint az április 6-ai országgyűlési választások nem lesznek szabadok és tisztességesek, mert a kormánypártok olyan helyzetet idéznek elő, amelyben a legelemibb feltételek is súlyosan sérülnek. Az LMP célja a női kvóta bevezetése és nők munkaerő-piaci helyzetének javítása.

A Fidesz szerint az Erzsébet-program fennmaradását is veszélyeztetné, ha a baloldali összefogás kerülne kormányra kerülne. A nagyobbik kormánypárt közleményében arra hívja fel a figyelmet, hogy a baloldalon most ugyanazok vannak együtt, akik az állami üdülők többségét áron alul játszották át magánkézbe és hagyták hogy a magyar étkezési utalványok külföldi tulajdonú vállalatok kezébe kerüljenek.

A Fidesz közlése szerint megrugdosták a Fidelitas aktivistáját Gyurcsány Ferenc nyíregyházi rendezvényén hétfő délután, a Fidelitas a történtek miatt feljelentést tett a rendőrségen. A Demokratikus Koalíció (DK) szerint semmiféle fizikai atrocitás nem volt tapasztalható Gyurcsány Ferenc hétfői nyíregyházi rendezvényén, az ellenzéki párt szerint csak a Fidesz provokációjáról van szó.

A miniszterelnök-jelölti vita fontosságáról, a rezsicsökkentés igazságtalanságáról és a Fidesz beváltatlan 2010-es választási ígéreteiről beszélt egyebek mellett Mesterházy Attila hétfő esti miskolci választási fórumán. Az MSZP elnöke, "a kormányváltó erők" miniszterelnök-jelöltje a városi sportcsarnokban, több mint kétezer ember előtt úgy fogalmazott: Orbán Viktort egy miniszterelnök-jelölti vitán szembesítené azzal, hogy amit ígért 2010-ben, abból semmi sem valósult meg.

Az MSZP választmányi elnöke szerint a Fidesz nem akar valódi kampányt, mert a kormány nem tud elszámolni a valós teljesítményével és nem akarja elmondani, mit tenne, ha újra kormányra kerülne. Botka László hétfőn Veszprémben, Pál Béla MSZP-s országgyűlési képviselő, a baloldali összefogás jelöltjének választási fóruma előtti sajtótájékoztatón hozzátette, 2010-ben sem szólt a Fidesz egy szót sem arról, hogy új alaptörvényt akar, vagy az "igazságtalan egykulcsos adót" bevezetni.

Bajnai Gordon szerint az Orbán-kormány feléli Magyarország tartalékait, a kabinet gazdaságpolitikája a sáskajáráshoz hasonlít. Az Együtt-PM szövetség vezetője a hétfőn Kecskeméten rendezett lakossági fóruma előtt tartott sajtótájékoztatón azt mondta: az Orbán-rezsim az elmúlt négy évben képtelen volt érdemi növekedést teremteni, képtelen volt arra, hogy a magyar gazdaságot beindítsa, helyette a tartalékok felélésével tartotta magát életben. Bajnai Gordon szerint az "Orbán-rezsim gazdasága" úgy viselkedik, mint a sáskajárás. "Ahhoz, hogy életben maradjon, mindig fel kell zabálnia azt, amiből a jövőben mindannyian megélhetnénk" - fűzte hozzá.

Az Együtt-PM felszólította a kormányt: tegye lehetővé a külföldön szolgáló katonák számára a mozgóurnás szavazást vagy más, hasonló módszer alkalmazását. Kónya Péter, a szervezet társelnöke szerint meg kell teremteni a lehetőséget arra, hogy minden magyar állampolgár, tartózkodjon bárhol is, leadhassa szavazatát a parlamenti választások alkalmával.

Schiffer András szerint Orbán Viktor miniszterelnök olyan kaszárnyakapitalizmust épít, ahol az olcsó, képzetlen munkaerőt korlátlanul kizsákmányolhatják a hazai oligarchák és a külföldi tőke. Az LMP társelnöke erről egri sajtótájékoztatóján beszélt hétfőn. Kijelentette, a kormányfő "elárulta a magyar embereket", amikor szaúd-arábiai útján azzal próbálta a magyar gazdaságot népszerűsíteni, hogy itt "megalázó bérekért lehet robotoltatni a dolgozókat".

Az LMP célja a női kvóta bevezetése és nők munkaerő-piaci helyzetének javítása. Szél Bernadett a párt társelnöke kijelentette: az LMP-n belül ez már működik, a listájukon szereplő jelöltek egyharmada nő. Hozzátette: a szülés után a nők hosszú távon rosszabb helyzetbe kerülnek, mint a férfiak, ezért javítani kell a nők helyzetén és egyenlő munkáért egyenlő bért kell fizetni.

A Demokratikus Koalíció elnökségi tagja szerint az április 6-i választás tétje az ámokfutás megállítása. Kerék-Bárczy Szabolcs a Kossuth téren az átépítésre utalva úgy fogalmazott: Rogán Antal "a természet pusztításában jobban teljesít". Kifogásolta, hogy a beruházásnak 286 fa "esett áldozatul".

Az MSZP elnökének meghallgatását kezdeményezi a Fidesz az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának keddi ülésén. A nagyobbik kormánypárt úgy véli: a Simon-üggyel összefüggésbe hozott vállalkozó, Welsz Tamás halála után Mesterházy Attila maradt az utolsó, aki információkkal rendelkezhet az eltitkolt afrikai útlevelekről.

A Demokratikus Koalíció elnöke szerint az április 6-ai országgyűlési választások nem lesznek szabadok és tisztességesek, mert a kormánypártok olyan helyzetet idéznek elő, amelyben a legelemibb feltételek is súlyosan sérülnek. Gyurcsány Ferenc Nyíregyházán egyebek közt arról beszélt, hogy szerinte: elbukott az államadósság-csökkentésről és a rezsicsökkentésről szóló kormányzati politika is.

Az Index hírportál szerint Zsigó Róbert fideszes országgyűlési képviselő, bajai polgármester párhuzamosan kapott támogatást a parlamenttől és Baja városától utazásaihoz. Az önkormányzat erre reagálva azt közölte, hogy nemcsak a polgármester használta a hivatali autót, hanem egyéb hivatali feladatokat is ellátnak vele. Az MSZP az Országgyűlés mentelmi bizottsága előtt tisztázná az ügyet.

Átírná a munka törvénykönyvét és átfogó bérrendezést ígér a Jobbik. Bertha Szilvia, az ellenzéki párt képviselője az InfoRádióban elmondta: el kell érni, hogy heti 40 óra munkából meg lehessen élni. Emellett széles rétegeknek biztosítanák a vasárnapi pihenőnapot.

Címlapról ajánljuk

Magyarics Tamás: miért éppen Minnesota? Nem véletlenül ott van polgárháborús helyzet Amerikában

Nem véletlenül alakult ki polgárháborús helyzet az amerikai Minnesotában, azután, hogy a Bevándorlási és Vámhivatal, azaz az ICE ügynökeit az államba vezényelték – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Magyarics Tamás, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora. A külpolitikai szakértő hangsúlyozta: a népes szomáliai kisebbség, az állam demokrata vezetése és a bevándorláshoz való liberális viszonyulása is hozzájárult ahhoz, hogy komoly a feszültség, illetve az ICE ügynökei is erőszakosabban léptek fel, és lelőttek két embert.
inforadio
ARÉNA
2026.02.02. hétfő, 18:00
Tárnok Balázs
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet kutatásért felelős igazgatója
Szépíteni tudtak a vérengzés után a piacok

Szépíteni tudtak a vérengzés után a piacok

Pénteken folytatódott az amerikai tőzsdék zuhanása, csütörtökön a Microsoft, pénteken már az Apple rántotta le a tech szektort. Bár volt pillanat, amikor 500 pontos mínuszban is volt a Dow Jones, végül estére korrigálni tudott az index. A vezető amerikai tőzsdék így is turbulens, de pozitív hónapot zárnak. Ehhez képest Európában enyhe emelkedéssel zártak az indexek: megadta a lendületet az euróövezet vártnál erősebb GDP-növekedési adata. Eközben viszont tovább folytatódik a volatilitás a nyersanyagpiacokon, az arany és az ezüst árfolyama este már nehéz kőként zuhan, de ugyanez igaz a rézre és palládiumra, valamint az olaj is korrigál a tegnapi rali után. Utóbbiak összefüggésben állnak a dollár erősödésével és azzal, hogy Donald Trump végre megnevezte jelöltjét az amerikai jegybankelnöki posztra. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×