Infostart.hu
eur:
363.66
usd:
315.49
bux:
150413.38
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly

Külügyminiszteri találkozó Magyarországon

Magyarországon találkoznak a jövő héten a visegrádi országok és a Közép-európai Kezdeményezés külügyminiszterei.

A külügyi tárca korábban közölte: közép-európai évet hirdetett 2013-ra a magyar diplomáciában, ezt arra szeretné felhasználni, hogy erősítse a tagállamok együttműködését, és ebben minden szomszédjára partnerként számít. Az év meghatározó alapelve, hogy az értékekre épülő, nyílt párbeszéden alapuló külpolitika keretet teremt a történelmileg vitás kérdések rendezéséhez is.

Jövő szerdán és csütörtökön ezért Magyarországon találkoznak a két csoport külügyi tárcavezetői. Szerdán a Jagelló-dinasztiát alapító Hedvig és Ulászló szobrát leplezik le Budapesten, majd csütörtökön a Gödöllői Királyi Kastélyban tanácskoznak.

Magyarország célja, hogy meghatározó tényező legyen a közép-európai együttműködésben. Jelenleg Magyarország tölti be a V4 csoport és KEK elnöki tisztét.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter Paksról: 160 méter szélességben emeli meg a két bárka a Duna fenekét, a honvédek rakják a követ

Megkezdődött a jogszabályi és fizikai munka is a Duna vízszintcsökkenése mentén, a folyó vízszintjét két bárka elsüllyesztésével és egy víz alatti kőgát (ugrató) építésével emelhetik meg, a teljes munka 3-4 hetet vesz igénybe.
inforadio
ARÉNA
2026.08.13. csütörtök, 18:00
Sinkó Eszter
egészségügyi közgazdász
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×