Infostart.hu
eur:
382.03
usd:
324.95
bux:
125197.21
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Huszonöt év fegyházbüntetésre ítéltek három férfit Nógrádban

Összesen 25 év fegyházbüntetésre ítélt három férfit csoportosan, felfegyverkezve, folytatólagosan elkövetett rablás bűntette miatt jogerősen a Nógrád Megyei Bíróság - közölte a bíróság szóvivője.

Barsi József elmondta: a megyei bíróság valamennyi vádlott esetében két évvel súlyosbította a Pásztói Városi Bíróság korábbi, első fokon hozott ítéletét. Így az elsőrendű vádlott 8 év 6 hónap, a másodrendű 9 év 6 hónap, míg a harmadrendű vádlott 7 év fegyházbüntetést kapott.

A három, Jobbágyiban élő férfi Pásztón követte el a rablásokat két idős, elesett, egyedülálló sértettnél, több alkalommal visszatértek ezekre a helyekre 2009 decemberében és ez év januárjában. Ezt is súlyosbító körülményként értékelte a bíróság, mint ahogy azt is, hogy jelentősen elszaporodtak az erőszakos bűncselekmények, ezért a társadalom védelme érdekében szükségesnek ítélte a korábbi büntetési tételek szigorítását - mondta a szóvivő.

Barsi József ismertette: az idős nőt és a férfit is az utcán követték a vádlottak, hogy megtudják, hol laknak, majd minden alkalommal vonattal utaztak Pásztóra az esti órákban.

Az asszonynál a tettesek négy alkalommal követtek el, illetve kíséreltek meg rablást. Az első alkalommal 80 ezer, ezután 3 ezer forintot vittek el, az utolsó két esetben viszont üres kézzel távoztak, de eközben befogták a sértett száját, az ágyra lökték őt és lenyomva tartották, amíg átkutatták a lakást.

A férfihoz kétszer mentek el. Az első alkalommal megfenyegették, majd kutatni kezdtek és megtalálták a tulajdonos összekuporgatott 200 ezer forintját. Az idős ember könyörgött, hogy ne vigyék el a pénzét, erre két tízezrest visszaadtak neki. Másodszor az ágyra nyomták a férfit, zsebkést tartottak a nyakához és azzal fenyegették, hogy rányomják a fejét a tűzhelyre. Ekkor a férfi fogason lévő kabátjában találták meg maradék 30 ezer forintját.

Barsi József közölte: az első- és a másodrendű vádlottat másik bíróság már bűnösnek találta más bűncselekményekben, a rablásokat próbára bocsátásuk idején követték el.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×