Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 12. vasárnap Dalma, Izabella

Százezer forinttal emelné az orvosok bérét a Jobbik

Béremelést adna az egészségügyben dolgozóknak a Jobbik.

Az orvosok bérét százezer, az egészségügyi szakdolgozókét pedig 45 ezer forinttal emelné meg a Jobbik - közölte az Országgyűlés plenáris ülését megelőző sajtótájékoztatóján az ellenzéki párt két politikusa.

Egyikük, Gyenes Géza országgyűlési képviselő tragikusnak nevezte az egészségügy jövő évi állami költségvetését, mert az, szerinte nem állítja meg az ágazati szakemberek - többek között a sok pénzért kitaníttatott rezidensek - elvándorlását. Hozzátette: a Jobbik lassúnak tartja a 2014-re ígért egészségügyi életpálya-modell kidolgozásának tempóját.

A Jobbik által javasolt egészségügyi béremelést a magán-nyugdíjpénztári befizetések állami elvonásából származó összeg fedezné - ezt már a Jobbik másik országgyűlési képviselője, Pősze Lajos mondta.

Az ellenzéki politikus szerint az egészségügyi dolgozók elvándorlása történelmi szükségszerűséggé teszi a béremelést. Egy ilyen döntést az Európai Unió sem ellenezne - tette hozzá Pősze Lajos.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Wéber Gábor: Kimi Antonelli lubickol, és egyelőre csak élvezni akarja ezt

Wéber Gábor: Kimi Antonelli lubickol, és egyelőre csak élvezni akarja ezt

Az első kilenc versenyhétvégén látottak alapján nem volt olyan futam, ahol a csapattárssal, George Russell-lel és az egész mezőnnyel való összevetésben ne Kimi Antonelli bizonyult volna a leggyorsabbnak – mondta Wéber Gábor Forma–1-es kommentátor az InfoRádió Aréna című műsorában. Azt gondolja, ha a fiatal olasz pilóta nem peches két futamon, akkor akár 45-50 ponttal is vezethetne az összetettben.

„Elértük a vendégek teherviselő képességének határát” – drágább, de egyben gyengébb is az idei strandszezon

A munkabérek és az energiaárak emelkedését érvényesíteni kellett a strandjegyek árában, ez a fő oka annak, hogy átlagosan 10 százalékkal drágultak a belépők – mondta az InfoRádióban a Magyar Fürdőszövetség főtitkára. Balogh Zoltán kitért arra is, hogy a víz- és csatornadíjak év közben emelkedtek, ami korábban nem volt jellemző, az üzemeltetőknek viszont ezt is figyelembe kell venniük az árak meghatározásánál.
Zelenszkij leváltja a miniszterelnököt, kiszivárgott egy hatalmas megrendelés - Háborús híreink vasárnap

Zelenszkij leváltja a miniszterelnököt, kiszivárgott egy hatalmas megrendelés - Háborús híreink vasárnap

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap bejelentette, hogy Julija Szviridenko miniszterelnök leváltását javasolja, a kormány átalakítását pedig a parlamenttel közösen hajtják végre. Az átszervezés részeként kiemelt cél az Egyesült Államokkal, az Európai Unióval és a szomszédos országokkal – köztük Magyarországgal és Lengyelországgal – való kapcsolatok megerősítése. Eközben egy, az ügyet ismerő forrás szerint Németország 50 ezer támadódrón beszerzését finanszírozza Ukrajna számára, ami az egyik legnagyobb ismert nyugati kormányzati drónmegrendelés Kijev részére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×