Infostart.hu
eur:
379.06
usd:
319.39
bux:
130202.21
2026. február 13. péntek Ella, Linda

Mikola: "Évtizedes távlatban gondolkozunk"

Az alapellátás fejlesztésére kell leginkább hangsúlyt fektetni - véli Mikola István, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának fideszes elnöke.

A jelenlegi szűk gazdasági mozgástérben az alapellátás fejlesztésének elsőrendű fontosságúnak kell lennie - mondta a Magyar Tudományos Akadémián rendezett konferencia szünetében Mikola István.

Az Országgyűlés egészségügyi bizottságának fideszes elnöke a "talált" 27,5 milliárd forintról azt mondta: tudtak arról, hogy 2007-2008-ban 22 milliárd forintos megtakarítás keletkezett, ezt az összeget, kiegészítve néhány egyéb forrással, a beszállítók irányába meglévő tartozások kiegyenlítésére kívánják fordítani.

Mikola István szerint ugyanakkor nem elegendő csupán a konszolidáció, az egészségügy feltőkésítésére van szükség. A politikus azt elismerte, hogy a tőkésítéshez legalább 1000 milliárd forintra lenne szükség, és jelenleg nincs erre forrás, de mint mondta: "évtizedes távlatban gondolkoznak".

A politikus beszélt arról is, hogy a kormány a közigazgatási rendszer átalakításával az egészségügy fenntartói felelősségi körét is átrendezi. Példaként említette, hogy a megalakuló Megyei Közigazgatási Hivatalok átveszik a forráshiányos önkormányzatoktól a kórházak fenntartásának gondját.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Erdélyi Balázs, a Magyar Cukrász Ipartestület szakmai elnöke az InfoRádióban részletezte: akár bérre, akár gépek megújítására fordíthatják a forrásokat, mindenképpen kulcsfontosságú segítséget kapnak a kormányzattól; vékony a határ, hogy a cukrászda üzemeltetése megtérüljön, de a vásárló távolmaradjon az árakat látva.

„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

Anti-imperialistaként kutyakötelessége az embernek tiltakozni az ellen, hogyha valaki azt gondolja, egy meghatározó ország elnökeként elrendezheti más országok sorsát, de azzal sem ért egyet, hogy Donald Trumppal ellentétben az európai politikában a döntések nem megszemélyesíthetők. Schiffer András ügyvéd, korábbi országgyűlési képviselő, az LMP alapítója és korábbi társelnöke beszélt erről az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

A japán Nikkei és a dél-koreai Kospi index is új történelmi csúcsra emelkedett ma, a nyitás után pluszba lendültek az európai és az amerikai piacok is. A befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre és a délután megjelenő amerikai makroadatra figyelnek, a heti friss munkanélküli segélykérelmek számáról kapunk mag friss statisztikát. A magyar tőzsdén az OTP és a Magyar Telekom nagyot emelkedett. Estére elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, de az aranyat és az ezüstöt is. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×