Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Tölgyessy Péter: Az MDF lett a baloldal kisebbik pártja

Az MDF teljesen átlépett a jobboldali erőtérből a baloldaliba a magyar politikai palettán - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Tölgyessy Péter. A politikai elemző szerint az MDF az MSZP-től vehet majd el szavazatokat a parlamenti választásokon.

Az MDF szavazótáborának összetétele szinte teljes egészében kicserélődött, a párt átlépett a jobboldali erőtérből a baloldaliba, annak kisebbik pártja, ha úgy tetszik, az SZDSZ utóda lett belőle - mondta Tölgyessy Péter az InfoRádió Aréna című műsorában.

A politikai elemző hozzátette: az MDF a mostani választásokkor is nagyon sok, az SZDSZ-ben és az MSZP-ben csalódott szavazót állíthat maga mellé Bokros Lajos segítségével: a pártra potenciálisan eső szavazatmennyiség soha nem látott mértékű, ennek 80 százalékát pedig a szocialistáktól veheti el.

Az ugyanakkor nyitott kérdés - magyarázta a szakértő -, hogy az MDF mekkora logisztikai támogatást kap majd kívülről az induláshoz, hiszen a saját ereje nem biztos, hogy elég lesz ehhez.

Az MDF leginkább egyszemélyes párt: a magyar politikai palettán nincs hozzá fogható abból a szempontból, hogy szinte minden egyetlen ember politikai akarásán múlik. Dávid Ibolyán, a párt elnökén látszik, hogy bármi áron közszereplő akar maradni - fűzte hozzá Tölgyessy Péter.

Hanganyag: Mong Attila

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Meglepő kanyarok a magyarországi alkoholfogyasztási szokásokban

Meglepő kanyarok a magyarországi alkoholfogyasztási szokásokban

A közelmúlt válságidőszakában a pénzügyi stressz és a státusz-orientáció növelte leginkább az alkoholfogyasztást, a pandémia időszakában ugyanakkor nem indult általános alkoholfogyasztási hullám Magyarországon – derült ki egy most megjelent kutatásból. Az InfoRádió a felmérésről Fertő Imrét, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanárát kérdezte.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Kétszeres pénzeső jöhet az unióból, ám figyelmeztetnek: nagy a  baj a Magyarországot is érintő tervekkel

Kétszeres pénzeső jöhet az unióból, ám figyelmeztetnek: nagy a baj a Magyarországot is érintő tervekkel

A Horizon Europe következő, 2028–2034-es ciklusa történelmi léptékű forrásokat mozgósítana az uniós kutatás és innováció támogatására, de a jelenlegi tervezet több ponton nem ad elég erős garanciát a pénz hatékony felhasználására az Európai Számvevőszék friss jelentése szerint. Az elemzés hangsúlyozza, hogy a költségvetés közel megduplázása önmagában nem biztosít nagyobb gazdasági és versenyképességi hatást, ha a célok, az irányítás és a teljesítménymérés továbbra is hiányos. A Számvevőszék különösen kockázatosnak tartja az uniós hozzáadott érték tisztázatlanságát és a gyenge eredményindikátorokat egy ekkora program esetében. A jelentés összképe szerint a Horizon Europe komoly lehetőség, de csak akkor válhat valódi növekedési eszközzé, ha a szabályozás és az ellenőrzés érdemben erősödik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×