Infostart.hu
eur:
354.37
usd:
311.96
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál

Tévhit, hogy bölcsész diplomával nem lehet elhelyezkedni

Tévhit, hogy bölcsész diplomával napjainkban nem lehet elhelyezkedni - véli az ELTE Bölcsészettudományi Kar dékánja. Dezső Tamás az InfoRádiónak elmondta: a szakértői típusú bölcsészdiplomák megjelenésével specializált, a munkaerő-piaci igényekhez közelebb álló képzések alakíthatóak ki.

Számos tévhit él a bölcsészdiplomákkal kapcsolatban, az egyik, hogy nem lehet velük elhelyezkedni. Ezt azonban az ELTE bölcsészkarának dékánja határozottan cáfolta. Dezső Tamás szerint előfordulhat, hogy egy specializált tudást adó természettudományos képzés kevesebb lehetőséget nyújt.

A többi mellett a médiában, a kulturális közéletben lehet bölcsész végzettséggel elhelyezkedni, de a nyelvtudás is igen hasznos lehet számos területen.

A dékán rámutatott arra, hogy a bölcsészvégzettség speciális abban a tekintetben, hogy itt egyéni portfolióépítés van. Az ELTE bölcsészkarán például alapképzésben 58 szak van, ezek mellé majdnem ennyi B-szakot lehet felvenni, azaz a kombinációk számából kijön, hogy több mint kétezerféle végzettség szerezhető.

Dezső Tamás rámutatott: a diplomások körében alacsony, területenként változóan mintegy 1-2 százalékos a munkanélküliség, így ő mindenképpen kifizetődőnek tartja a diplomaszerzést.

Hanganyag: Hegedûs Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×