Infostart.hu
eur:
358.02
usd:
306.84
bux:
132426.66
2026. május 14. csütörtök Bonifác

Októbertől fix finanszírozás a kórházaknak

Az év hátralévő részében bevezetik a fix finanszírozást a kórházaknál - közölte Székely Tamás egészségügyi miniszter szerda este az MTI-vel, miután véget ért az a konzultáció, amelyet kórházigazgatók, szakmai szervezetek vezetői kértek Bajnai Gordon miniszterelnöktől.

A részleteket jövő hétre dolgozzák ki, és küldik meg a szakmai grémiumoknak - mondta az egészségügyi tárca vezetője, hozzátéve, hogy várják a szakmai szervezetek javaslatait is.

Bajnai Gordon a találkozón ígéretet tett arra, hogy amennyiben év végén az Egészségbiztosítási Alapban (E-alap) marad forrás, azt az ágazatban használják fel - mondta a tárcavezető.

Hangsúlyozta, hogy a kormány nyitott minden olyan kezdeményezésre, amely az egészségügyi ellátórendszer javítását szolgálja és a minőségi tevékenységre irányul.

A minisztérium elkezdi a munkát, és jövő héten újra összeül a szakmai szervezetek képviselőivel - mondta a miniszter.

A találkozón többek között részt vett a Magyar Kórházszövetség, a Medicina 2000, az Egészségügyi Gazdasági Vezetők Egyesülete, a Stratégiai Szövetség a Magyar Kórházakért, a klinikai és a súlyponti kórházak szövetségének képviselője.

Bajnai Gordon miniszterelnök szerdán jelentette be, hogy a kormány elfogadta a 2010-es költségvetés tervezetét. A jövő évi büdzsében az egészségügyre több pénz jut mint az idén:összesen 730 milliárd forint, ami 15 milliárd forintos többletet jelent. Hozzátette: e többleten felül az intézmények kiadásai 18 milliárddal kisebbek lesznek, mert jövőre csökkennek a járulékterhek.

Címlapról ajánljuk

Megjelent a Magyar Közlönyben a lista, hogy a Tisza-kormány miket fog sürgősen kivizsgálni és nyilvánosságra hozni

Az új kormány első rendeletei azokról az ügyekről szólnak, amelyek kapcsán vizsgálatok indulnak és amilyen ügyeket nyilvánosságra fognak hozni. A pénzügyminiszter különleges jogköröket kapott, vizsgálják a kórházak klímáit, ügynökakták, kegyelmi ügy, titkos szerződések, kormányhatározatok – hosszú a lista.
inforadio
ARÉNA
2026.05.15. péntek, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Kormányalakítás: megkezdődött az átadás-átvétel, Pintér Sándor vizsgálatot kért maga ellen

Kormányalakítás: megkezdődött az átadás-átvétel, Pintér Sándor vizsgálatot kért maga ellen

Május 13-ától hivatalosan is átvette az ország vezetését a Magyar Péter vezette Tisza-kormány, amely első, éjjelbe nyúló ülését az aszályra hivatkozva is Ópusztaszeren tartotta. Csütörtök délután megkezdődött az átadás-átvétel utolsó fázisa is. A volt kormány irányítói átadták posztjukat az újonnan megalakult Tisza-vezetésnek. Ruszin-Szendi Romulusz 10 új szabadnapot jelentett be az állománynak, és más nagy bejelentéseket is tett a minisztériumi munka kezdetéről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×