Infostart.hu
eur:
354.95
usd:
312.04
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál

EÜM: szükség van a területi ellátási kötelezettségre

Sem az Egészségügyi Minisztérium, sem a kormány nem tervezi megszüntetni a kórházak területi ellátási kötelezettségét, arra az ellátás biztonsága miatt szükség van - közölte a tárca csütörtökön az MTI-vel.

A minisztérium a Mikola István (Fidesz) és Nagy Kálmán (KDNP) országgyűlési képviselők közös sajtótájékoztatóján elhangzottakra reagálva közölte azt is, hogy a kórházaknak rögzített területi ellátási kötelezettségük van, hiszen erre épül a társadalombiztosítási finanszírozás, továbbá e nélkül tervezhetetlen lenne a gyógyítás. Ráadásul a rendszer hiánya az orvosképzést is ellehetetlenítené, hiszen a hallgatók nem találkoznának "a beavatkozások széles spektrumával", csupán az esetek szűk, speciális részével - tették hozzá.

Mikola István a sajtótájékoztatón azt mondta, a kormánynak azonnali beavatkozásra kell elszánnia magát az egészségügyben a szakellátás és a kórházak fenntartható, biztonságos működéséért. A politikus megengedhetetlennek nevezte, hogy az egészségügyi ellátás csúcsintézményeiben, az egyetemi klinikákon és az országos intézményekben területi ellátási kötelezettségeket tartsanak fent. Megkérte a kormányt, hogy ezt szüntesse meg.

Mikola István azt követelte a kormányzattól, hogy a költségvetés tervezésekor szüntesse meg a működtetési források reálértéken történő csökkenését és számoljon azzal, hogy az egészségügy fenntarthatóságáért legalább 20 százalék forrástöbbletet kell biztosítani az intézményeknek.

Az Egészségügyi Minisztérium közleményében úgy fogalmaz, hogy célszerű lenne, ha az ellenzék egészségügyben jártas szakpolitikusai legalább egymás között megállapodnának mondandójukban. "Így elkerülhető lenne az, hogy míg tegnap Pesti Imre az influenzavakcina ügyben már a kormány büntetőjogi felelősségre vonásáról beszélt, Mikola István ugyanezen vakcinát ma jónak értékelte, s megfelelőnek és elegendőnek a rendelt hatmilliós adagszámot".

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön közölte, 40 napos "offenzívát" hagyott jóvá oroszországi célpontok ellen, miután a hírszerzés (SZBU) vezetőjével egyeztetett. Az ukrán államfő elmondása szerint ezzel akar nyomást gyakorolni Moszkvára, és kikényszeríteni a háború végét. Közben az éjszaka folyamán robbanásokat jelentettek Kijevből. Az ukrán légierő később egy Kijev felé tartó ballisztikus rakétára figyelmeztetett. Vitalij Klicsko polgármester elmondta, a rakéta törmeléke nyílt területen zuhant le a Darnickij kerületben, ahol tűz ütött ki egy raktárépületben. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×