Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Nigériában tűzszünetet hirdettek a lázadók

Nigériában 60 napos tűzszünetet hirdetett a legerősebb lázadószervezet, miután a hatóságok hétfőn szabadon engedték a csoport vezetőjét.

A 2006-ban alakult Mozgalom a Niger-delta Egyenjogúságáért elnevezésű szervezet nagyobb helyi részesedést akar az ország olajbevételeiből a Niger deltavidékén lakóknak. A lázadók több külföldi olajterminált támadtak meg és mintegy kétszáz külföldit raboltak el váltságdíjért az elmúlt 3 évben.

Címlapról ajánljuk
Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

2026-ban csökkenő, 2027-ben stagnáló globális növekedés várható a világgazdaságban az OECD előrejelezése szerint A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet friss prognózisáról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×