Infostart.hu
eur:
375.11
usd:
319.91
bux:
132888.2
2026. április 12. vasárnap Gyula

Nem érkezik azeri olaj két grúz kikötőbe

A szakadár grúziai területen, Dél-Oszétiában dúló harcok miatt Azerbajdzsán leállította a kőolaj és kőolajtermékek szállítását két grúziai kikötőből - jelentette be szombaton a SOCAR azerbajdzsán energiaipari vállalat.

Péntek éjszaka óta Szuhumi és Kulevi kikötőjébe nem megy, sem onnan nem érkeztek szállítmányok - közölte Rovnag Abdullayev, a SOCAR vezetője az azeri televízióban.

A SOCAR a két grúziai kikötőn keresztül exportál nyersolajat és kőolajipari termékeket. Abdullayev közölte: a BP brit kőolajipari céggel együtt áttekintik a helyzetet.

A vállalat megvizsgálja, lehetne-e szállítani a Bakut Novorosszijszkkal összekötő vezetéken, bár ennek kapacitásai korlátozottak.

Az azeri olajszállítás miatt, amely oroszországi területet elkerülve juttat a Nyugatnak kaszpi-tengeri olajat, Grúzia, mint tranzitország fontossá vált az utóbbi években. A Baku-Tbiliszi-Ceyhan vezetéken a törökországi kikötőbe menő olajexport a múlt héten leállt a vezetéken állítólagos kurd szabotázsakció következtében keletkezett komoly tűz miatt.

Ezen a vezetéken napi egymillió hordónyi olaj megy Azerbajdzsánból Törökországba. Az azeri olajvállalat a hírek szerint tankhajókkal próbálja részben pótolni az elmaradt olajat.

Címlapról ajánljuk
Választott az ország, már számolják a szavazatokat: íme a nap mérlege, mit tudunk eddig?

Választott az ország, már számolják a szavazatokat: íme a nap mérlege, mit tudunk eddig?

Vannak körzetek, ahol még sorban állnak, de alapvetően országszerte befejeződött a választás, bezártak a szavazókörzetek nagy többsége. Soha nem látott részvételi rekordot hoztak az országgyűlési választások. Az utolsó, 18.30-as adatok szerint a jogosultak már 77,8 százaléka szavazott, ami több, mint bármelyik eddigi választáson ebben az időpontban. Megkezdődött a szavazatok számlálása.
inforadio
ARÉNA
2026.04.13. hétfő, 18:00
Virág Andea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×