Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 22. szombat Menyhért, Mirjam

Halálút lett a 4-es

A legtöbb halálos kimenetelű baleset a 4-es főúton történt az idei évben. Ezt követi a 6-os és a 7-es főút. A legtöbb szerencsétlenség nem a gyorshajtás, hanem az elsőbbség meg nem adása miatt történt.

A főútvonalak közül évek óta a 4-es számú főúton történik a legtöbb - évente negyven-negyvenöt - halálos kimenetelű közlekedési baleset. Ezt követi a 6-os, a 8-as, a 7-es, a 3-as, az 1-es és a 2-es számú főút - mondta az InfoRádiónak az Országos Baleset-megelőzési Bizottság (OBB) titkára.

Kiss Csaba közölte: a 4-es számú főút nagy forgalommal terhelt tranzitútvonal is, ezt az utat használja a kelet-európai országokba haladó járművek többsége, mivel mind az M3-as, mind az M5-ös autópálya messze van ennek nyomvonalától.

A legtöbb itt történő balesetek oka az, hogy a keresztező irányú forgalomban haladók nem adják meg az elsőbbséget a főútvonalon közlekedőknek, kihajtanak eléjük, vagy balra, nagy ívben kanyarodnak az egyenesen haladó járműforgalommal szemben - tette hozzá az OBB titkára.

A május elsején meghirdetett közlekedési akció keretében már többször is ellenőrizték a 4-es számú főút egy-egy szakaszát, több megye összefogásával azonban a rendőrség hosszabb szakaszon is figyelheti a gyorshajtókat mobil sebességmérő berendezésekkel - mondta Kiss Csaba.

Hanganyag: Kálló Izabella

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Pénz érkezik hamarosan sok családhoz

Augusztus 24-én érkezik az iskolakezdési támogatás első – 50 ezer forintos – részlete, továbbá a szeptemberi családi pótlékot is ezen a napon fizetik ki – közölte a szociális és családügyi miniszter a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 22. 08:32
2026. augusztus 22. 07:40
×
×