Infostart.hu
eur:
386.1
usd:
333.59
bux:
122583.12
2026. március 11. szerda Szilárd

Operatív törzs felügyeli a tűzijátékot

Két cég is vállalná az augusztus 20-i ünnepségsorozat megszervezését és lebonyolítását. A programokra nettó 225 millió forintot fordít az állam.

Az augusztus 20-i ünnepség programjai között idén is szerepel a tűzijáték. A tavalyi vihar miatti események után a kormány kiemelt figyelmet szán a biztonság fokozására. A kormányszóvivő közölte: a tűzijáték lebonyolítását vállaló pályázó cégnek az idén nem ötven, hanem százmillió forintos felelősségbiztosítással kell rendelkeznie az esetleges károk fedezésére.

Ugyanakkor a Miniszterelnöki Hivatal közbeszerzési pályázatának bírálati szempontjai között nagyobb hangsúlyt kap a cégek által elkészített biztosítási terv, ugyanis az elérhető száz pontból tizet erre a tervre lehet kapni. Budai Bernadett felhívta a figyelmet arra, hogy egy tavalyi kormányhatározat-módosítás nyomán egy úgynevezett operatív törzset kell felállítani a rendezvényért felelős irányító mellé.

Az operatív csoport feladatai közé tartozna, hogy a biztonságos lebonyolítást elősegítse, egyeztesse az információkat a különböző szereplők között, és szükség esetén intézkedjen a rendezvény megszakításáról vagy elhalasztásáról.

Az augusztus 20-i ünnepségek megrendezéséhez kapcsolódó pályázatokat július 10-éig elbírálják.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Grád Ottó az üzemanyagokról: a védett árak normalizálják a helyzetet, örülhetnek a fogyasztók

Grád Ottó az üzemanyagokról: a védett árak normalizálják a helyzetet, örülhetnek a fogyasztók

Kedvező fejlemény, hogy hétfő óta Európában is jelentősen csökkent a kőolaj ára, a gázolaj és a benzin jegyzésára viszont továbbra is magasabb annál, mint amilyen szinten időszakosan lenni szokott – mondta az InfoRádióban a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára. Mint fogalmazott, a védett árak korrekt árszintet jelentenek, ami ugyan alatta van az aktuális normál piaci árnak, de ez nem olyan mértékű különbség, mint amilyen korábban, az árstop idején volt.

Fenyegetés után: Orbán Viktor felhívta a gyerekeit telefonon

Hrihorij Omelcsenko volt ukrán képviselő szavai után Orbán Viktor miniszterelnök hangsúlyozta, mindenkit arra kért a családjából, hogy vegye komolyan a fenyegetést, de ne ijedjen meg.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×