Infostart.hu
eur:
383.07
usd:
326.92
bux:
0
2026. január 3. szombat Benjámin, Genovéva

Már várja a betegeket az Állami Egészségügyi Központ

Megkezdte működését az Állami Egészségügyi Központ. A több fővárosi kórház összevonásával létrejött intézmény közel 1.200 aktív ággyal működik, egyes szakmákban 2 millió beteget lát el.

Vasárnap hivatalosan is megalakult az Állami Egészségügyi Központ. Az intézmény a Honvédelmi Minisztérium, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium egészségügyi intézményei, az Országos Gyógyintézeti Központ és a két fővárosi MÁV-kórház feladatait veszi át.

A betegeket összesen 1.156 aktív ágyon látják el, ami mintegy fele az elődintézményekben működő ágyaknak.

Győrfi István, az átszervezésért felelős miniszteri biztos korábban az InfoRádióban elmondta: a kórház két telephelyen folytatja majd az aktív fekvő- és járóbeteg ellátást: a Róbert Károly körúton nemrég elkészült új, a korábbi Honvéd kórház számára készült épület, és a Podmaniczky utcán, ahol korábban a MÁV-kórház működött.

A Róbert Károly körúton lesz a sürgősségi ellátás, a traumatológiai, az ideggyógyászati, a szájsebészeti és a pszichiátriai osztály, míg a Podmaniczky utcában a szülészet-nőgyógyászat, a csecsemő- és gyermekgyógyászat, a fül-orr-gégészet, a bőrgyógyászat, a szemészet, az ortopédia, az onkológia, valamint a reumatológia. Mindkét telephelyen lesz belgyógyászat, sebészet, urológia és intenzív ellátás.

A Honvédelmi Minisztérium felügyelete alá tartozó intézmény főigazgatója Szilvásy István lett, aki korábban a BM-kórház vezetője volt.

Az egészségügyi központ az elődintézményeknél több beteget lát majd el. A hivatásos állományúak és a vasúti dolgozókon túl idetartozik a teljes XIII. kerület, ami mintegy 108-110 ezer ember jelent, de itt látják el a III., IV., V., VI., a XIV., XV., valamint XVI. kerületet is, a kórház sürgősségi betegellátási osztálya pedig Észak-Pest ellátásáért felel.

A központ 2.800 dolgozót foglalkoztat, ez azt jelenti, hogy mintegy 2.400 álláshely szűnt meg az összevonás miatt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A katasztrofális gyümölcsszezon sokat árt a pálinkának is

A katasztrofális gyümölcsszezon sokat árt a pálinkának is

Mihályi László szerint katasztrofális volt az idei gyümölcstermés, így a beszerzésben és az árban is nagyon nehéz volt a főzdék helyzete, komoly összefogásra lenne szüksége a szektornak – erről beszélt az InfoRádióban a Pálinka Nemzeti Tanács elnöke.

Erőnléti edző: veszélyes hiba túl korán sportágat választani a gyereknek

Minimalizálniuk kell a sérülések rizikóját, ez az elsődleges feladatunk – mondta az InfoRádióban Pozsonyi Zsolt erőnléti edző, aki a SportFórum Hungary konferencián arról is beszélt, fokozott sérülésveszéllyel járó nagy hiba, hogy korai a kiválasztás, vagyis túl korán döntik el, hogy egy gyerek melyik sportágat űzze.
Kramatorszk előszobájában az oroszok, új bizalmasa van Zelenszkijnek - Híreink az orosz-ukrán háborúról szombaton

Kramatorszk előszobájában az oroszok, új bizalmasa van Zelenszkijnek - Híreink az orosz-ukrán háborúról szombaton

Az orosz csapatok hamarosan elérhetik Kramatorszk "előszobáját", Druzskivkát, Putyin katonái már csak pár kilométerre vannak a településtől. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök felkérte Kirilo Budanovot, az ukrán katonai hírszerzés fejét az elnöki kabinetfőnöki pozícióra. A béketeremtésben továbbra sincs előretörés, az oroszok a Donbaszt akarják, Ukrajna pedig nem engedi át a területet a megszállóknak. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szombati eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×