Infostart.hu
eur:
381.9
usd:
322.24
bux:
0
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

Miért nem érdeklik a magyar televíziókat a magyar mesék?

Sikert sikerre halmoz a Magyar Népmesék sorozata külföldön, ám azt egyelőre nem tudni, Magyarországon megvásárolja-e bármelyik televízió a filmeket. A 8. Kecskeméti Animációs Filmfesztiválon a két új epizód három díjat is kapott.

A Magyar Népmesék sorozat rendezője bízik abban, hogy a közszolgálati csatornák támogatják majd az alkotásokat. Nagy Lajos az InfoRádióban elmondta: a sorozat két új epizóddal jelentkezett a kecskeméti fesztiválon, díjakat nyerve.

"A célunk az, hogy száz magyar népmese kerüljön képernyőre. Most a 86. résznél tartunk. Az a nagy szerencsénk, hogy tavaly sikerült Szabó Gyulával felvenni a 22 új mesét, tehát meglesz a 100 népmese" - közölte Nagy Lajos.

A rendező szerint Magyarországon is sikeres a sorozat, nem véletlenek a fesztiválok közönségdíjai. "Sajnos a televíziókban egyre ritkábban látjuk őket, de reméljük a helyzet javulni fog. Talán a Magyar Televízió tud támogatást nyújtani ehhez a mostani sorozathoz" - reménykedett Nagy Lajos.

A rendező elmondta: több helyen, így Lengyelországban, Olaszországban, Japánban is megvették televíziók a sorozatot. Olaszországban nemcsak a régebbi, hanem az újabb készítésű epizódokat is megvásárolták.

Hanganyag: Gál Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Tarol a lengyelek vállról indítható rakétája, a Piorun

Újabb NATO-tagország, ezúttal Belgium jelentette be, hogy lengyel légelhárító rakétákkal szereli fel a katonáit. Egészen pontosan a belga hadsereg különleges műveleti ezrede kezdte meg a napokban a Piorun rendszerbe állítását.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Egy tyúklépéssel közelebb az MNB nagy döntése, de még nem értünk oda

Egy tyúklépéssel közelebb az MNB nagy döntése, de még nem értünk oda

Decemberben tovább csökkent az infláció Magyarországon, de ez még valószínűleg kevés ahhoz, hogy a keddi ülésén a 6,5%-os alapkamat csökkentése mellett döntsön a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa. Viszont, ha az év eleji átárazások alacsonyan alakulnak és a nemzetközi piaci hangulat sem tesz keresztbe, akkor a következő hónapokban megnyílhat az út a lazítás előtt. Kérdés, hogy ezzel a jegybank kirúgja-e a forint legfontosabb mankóját, vagyis a gyengülés felé fordul-e a magyar deviza, vagy kitart az ereje valamivel alacsonyabb kamat mellett is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×