Infostart.hu
eur:
365.2
usd:
312.54
bux:
0
2026. augusztus 20. csütörtök István

Horváth Ágnes: évi 66 ezer egynapos sebészeti ellátás lehet

Az egészségügyi miniszter szerint évi 66 ezer beavatkozást tesz lehetővé az egynapos sebészeti ellátásokra kiírt pályázat.

Horváth Ágnes a kormányszóvivői tájékoztatón közölte: a 46 győztes intézmény összesen évi 3,3 milliárd forintot kap erre a célra.

A miniszter emlékeztetett: a pályázat célja az volt, hogy minél több helyen alkalmazzák az egynapos ellátási formát.

A 46 intézmény között városi kórházak, rendelőintézetek, fővárosi intézmények és magánklinikák is vannak.

Az érintettek az Országos Egészségbiztosítási Pénztárral kötött szerződésre kapnak támogatást, az egynapos sebészeti beavatkozásokhoz viszont megfelelő kórházi háttérrel kell rendelkezniük.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Súlyos támadás érte Kijevet, F-16-os lőtt le egy tengeri drónt a Neptun Deep gázmező közelében – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Súlyos támadás érte Kijevet, F-16-os lőtt le egy tengeri drónt a Neptun Deep gázmező közelében – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Oroszország nem sokkal éjfél után drónokkal és ballisztikus rakétákkal támadta Kijevet, egy ötemeletes lakóházat és egy gyerekkórházat is találat ért. Legalább 15 ember életét vesztette a csapásokban, több tucat megsebesült. A román védelmi minisztérium szerint egy Ukrajnát érő támadás során egy drón zuhant le Romániában, Tulcea megyében, egy lakatlan területen. Később a Románia kizárólagos gazdasági övezetéhez tartozó Neptun Deep gázmező közelében lőtt le egy román F-16-os egy feltehetően orosz tengeri drónt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×