Infostart.hu
eur:
389.61
usd:
338.51
bux:
121718.08
2026. március 28. szombat Gedeon, Johanna

A Fidesz-KDNP továbbra is vizsgálóbizottságot akar

Mindenképpen érdemes parlamenti vizsgálóbizottságnak tisztáznia, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal és az Egymásért Egy-másért alapítvány milyen viszonyban volt egymással - nyilatkozta az InfoRádiónak az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának ülése után a testület kereszténydemokrata elnöke. Simicskó István szerint Szilvásy György kancelláriaminiszternek le kellene mondania tisztségéről.

Mindenképpen érdemes parlamenti vizsgálóbizottságnak tisztáznia, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal és az Egymásért Egy-másért Alapítvány milyen viszonyban volt egymással - nyilatkozta az InfoRádiónak az Országgyűlés Nemzetbiztonsági bizottságának ülése után a testület kereszténydemokrata elnöke.

Simicskó István szerint Szilvásy György kancelláriaminiszternek le kellene mondania tisztségéről.

A bizottság ülésének dokumentumait a Miniszterelnöki Hivatal vezetője várhatóan 20 évre titkosítja - mondta a kereszténydemokrata politikus, aki épp ezért nem közölt sokat az ügyről.

Azt azonban kijelentette, hogy úgy tűnik: a Nemzetbiztonsági Hivatal valamilyen formában asszisztált az alapítvány mintegy 1 milliárd forintos áfacsalási ügyéhez. Szerinte azt egy bizottságnak kellene kiderítenie, hogy pontosan milyen formában.

Kijelentette: az ügyet minél hamarabb ki kell vizsgálni, hiszen az árt a hivatal munkájának és megítélésének is. Szerinte Szilvásy Györgynek, a NBH működését vezető miniszternek is le kellene mondania.

Demeter Ervin, a bizottság fideszes tagja a távirati irodának azt mondta: a Nemzetbiztonsági Iroda által végzett vizsgálati jelentés "homlokegyenest ellenkezőjét tartalmazza, mint amit Szilvásy György eddig nyilatkozott". A volt titokminiszter szerint ez és az elismert befolyásolási törekvés indokolja a vizsgálóbizottság felállítását.

Hanganyag: Sánta András

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.30. hétfő, 18:00
Nagy Dávid
a Magyar Kétfarkú Kutya Párt pártigazgatója, választási listavezetője
Újabb ország lépett be a háborúba, nagyon súlyos csapás érte Amerika egyik bázisát - Híreink az iráni háborúról szombaton

Újabb ország lépett be a háborúba, nagyon súlyos csapás érte Amerika egyik bázisát - Híreink az iráni háborúról szombaton

Szombat reggel, a közel-keleti háború kitörése óta először az Irán által támogatott jemeni húszik ballisztikus rakétákat indítottak Izrael felé, ezzel pedig Jemen is belépett a harcokba. Az éjszaka folyamán súlyos támadás érte Amerika szaúd-arábiai Prince Sultan légibázisát. Az Irán által végrehajtott a csapásban 12 amerikai katona sebesült meg, emellett pedig legalább két légi utántöltő repülőgép is jelentős károkat szenvedett. Steve Witkoff amerikai főtárgyaló tegnap arról számolt be, hogy akár már a héten megkezdődhetnek a béketárgyalások az Egyesült Államok és Irán között, azonban eközben Irán vezetői még mindig elutasítják, hogy megindult volna a tárgyalás a két ország között. Cikkünk percről-percre frissül a közel-keleti háború híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×