Infostart.hu
eur:
363.16
usd:
311.54
bux:
151360.28
2026. augusztus 24. hétfő Bertalan

Hétfőn magyar írásbelivel folytatódik az érettségi

A magyar nyelv és irodalom írásbelikkel folytatódnak hétfőn az idei érettségi vizsgák; a diákok közép és emelt szinten adnak számot tudásukról.

Az Országos Közoktatási Értékelési és Vizsgaközpont illetékes vezetője korábban elmondta: az idén összesen 125 és fél ezren tesznek vizsgát.

Pósfai Péter közölte: a tételek nagy része már a jegyzőknél van, és az iskolaigazgatók a lepecsételt borítékok felbontása nélkül, a múlt héten ellenőrizték, hogy megfelelő számú tételsor érkezett-e a helyszínre.

Hozzátette: a borítékok idő előtti felbontása bűncselekmény, amelyért az iskolaigazgató a felelős. Pósfai Péter szólt arról is, hogy az idei érettségik megszervezésére 1,3 milliárd forintot különítettek el. A vizsgák kedd reggel a matematika írásbelikkel folytatódnak.

Címlapról ajánljuk

Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Balesetet szenvedett hétfőn tíz óra után kicsivel Szolnok katonai repülőterén a Magyar Honvédség egyik Gripen harci repülője. A bajba jutott gép pilótája Szolnok felé kanyarodott, hogy az ottani reptéren kényszerleszállással tegye le a gépet, de már nem sikerült teljesen végrehajtania a manővert, katapultálnia kellett. Hasonló történt 21 éve Szabó Zoltán „Topival”, aki egy lángoló MiG 29-esből katapultált.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Új költségvetést mutatott be a kormány – mutatjuk, a forint reakcióját!

Új költségvetést mutatott be a kormány – mutatjuk, a forint reakcióját!

A kötvénypiaci hozamok elszállása utáni amerikai pénzügyminisztériumi beavatkozás után a dollár többhavi mélypontja közeléből kezdte a napot, de napközben korrigálni tudott az euróval szemben. A forint erősen kezdett, de délutánra elfogyott a lendület, ahogy a piacok elkezdték árazni az Iránnal szembeni új amerikai szankciók eszkalációs hatását, emellett a befektetők a japán jegybank alelnökének és Kevin Warsh Fed-elnöknek a megszólalásaira figyeltek. Hétfőn a geopolitikai fejlemények és az olajár-alakulás határozza meg a piaci hangulatot. Délután Kármán András pénzügyminiszter bejelentéseket tett az újraírt, magasabb hiánnyal számoló 2026-os költségvetésről, amelyet egyelőre még emésztenek a piacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×