Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Három fővárosi kórház összevonását javasolják

Ötmilliárd forintot kér a Fővárosi Önkormányzat a kormánytól a kórházi szerkezetváltozáshoz szükséges intézményi feladatátvállalásokra, műszerek átköltöztetésére, fejlesztésre, és további kétmilliárdot az elbocsátott egészségügyi dolgozók végkielégítésére. Horváth Csaba főpolgármester-helyettes bejelentette: kezdeményezi a Szent János, a Szent Margit és a Budai Gyermekkórház összevonását.

Összesen hétmilliárd forintot vár el a kormányzattól a főváros a budapesti egészségügyi átszervezések miatt - közölte Horváth Csaba főpolgármester-helyettes. Kifejtette: közel ötmilliárd forint az ágyszámstruktúra változásának költsége, kétmilliárd forintot pedig a végkielégítésekre kell fordítani.

Az InfoRádió kérdésére a politikus elmondta: a 860 budapesti egészségügyi dolgozó menesztése folyamatos júniusig. A betegellátás biztonsága érdekében a főváros 10 százalékos szülészeti-nőgyógyászati kapacitásnövekedéssel számol.

Negyven százalékkal csökkent a szülészeti kapacitás, de ez nem elfogadható, ezért felülvizsgálatot kezdeményeztünk a kérdésben - jelentette ki a főpolgármester-helyettes.

Horváth Csaba sürgette a Szent János, a Szent Margit, és a Budai Gyermekkórház összevonását. Hangsúlyozta: a három intézményből jöhet létre az észak-budai integrált kórház, amely három telephelyen fog működni, de egy igazgatást kapna. A Fővárosi Közgyűlés jövő héten tárgyal a javaslatról - tette hozzá a politikus.

A főpolgármester-helyettes hangsúlyozta, hogy szeretnének képet kapni a budapestiek életminőségéről, ezért a jövőben évente mérik majd a kultúrához, az oktatáshoz és az egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést, és statisztikát készítenek az ezeket befolyásoló tényezőkről.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×