Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Ingyenes lesz a méhnyakrák elleni oltás a Belvárosban

Az V. kerületi önkormányzat ingyen biztosítja a méhnyakrák elleni védőoltást azoknak a kerületi fiataloknak, akik ezt kérik - közölte Belváros-Lipótváros önkormányzatának sajtóosztálya.

Az oltási sorozat három oltásból áll, és összesen 89.262 forintba kerül.

A kerület közölte: a 18 éven aluliak számára ingyenes első oltás csütörtökön lesz, az Akadémia utcai gyermek háziorvosi rendelőben.

Az önkormányzat felhívja a figyelmet arra, hogy csak azok kaphatják meg a vakcinát, akik előzetesen a háziorvosuktól ajánlást kaptak.

Magyarországon még nem volt ilyen helyhatósági kezdeményezés.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×