Infostart.hu
eur:
362.22
usd:
310.6
bux:
151486.35
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Hamarosan Brüsszelbe küldik az újabb jelentést

Két hét múlva küldi el az Európai Bizottságnak a konvergenciaprogram állásáról szóló jelentést a kormány - jelentette be a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára. Gál J. Zoltán közölte: a dokumentumról a jövő héten tárgyal a kabinet.

Az államtitkár, aki ideiglenesen a kormányszóvivői posztot is betölti, emlékeztetett: az Európai Unió félévenként vár beszámolót a magyar kormánytól a konvergenciaprogram helyzetéről.

Gál J. Zoltán hozzátette: a hat hónap április 10-én lejárt, de a jelentést csak az első negyedévi makrogazdasági adatok ismeretében tudják elkészíteni.

A tájékoztatón elhangzott még, hogy Magyarország önálló pavilont állít fel a 2010-es sanghaji expón, sőt, azokban a napokban magyar hetet is szervez a kormány. Minderre 3,3 milliárd forintot különített el a kabinet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Havasi Bertalan: a Fidesznek ehhez semmi köze

A Fidesznek semmi köze a Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya által indított, Polgári Demokraták nevű kezdeményezéshez – mondta az InfoRádióban az ellenzéki párt kommunikációs igazgatója. Havasi Bertalan szerint egyébként nincs is túl nagy igény arra a párbeszédre, amit az ötletgazdák szorgalmaznak. Válaszolt arra a kérdésre is, hogy van-e esély a Fideszben pártszakadásra.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×