Infostart.hu
eur:
362.86
usd:
315.1
bux:
146570.29
2026. július 31. péntek Oszkár

Ombudsmani vizsgálat a tűzoltóknál

A műegyetemi tűz oltása során történt tragédia kapcsán megvizsgálja a tűzoltóságok technikai felszereltségét az állampolgári jogok országgyűlési biztosának általános helyettese. Takács Albert az InfoRádiónak elmondta: egy korábbi vizsgálat során Békés megyében több problémát is talált, amelyek - a visszajelzésekből egyre inkább úgy tűnik - viszonylag általános érvényűek.

A tűzoltóság működése intézményi garancia az állampolgárok élet- és vagyonbiztonsága szempontjából. Ha a tűzoltónak a saját életéért kell küzdenie, akkor nyilvánvalóan nem tudja ellátni feladatait - mondta Takács Albert, hozzátéve: ezért is vizsgálódott már korábban is a tűzoltóságnál.

A másfél évvel ezelőtti Békés megyei vizsgálat több eszközbeli, felszereltségbeli hiányosságot feltárt, és a riasztási rendszerben is talált anomáliákat - hangsúlyozta Takács Albert, aki elmondása szerint azóta a visszajelzésekből arra a következtetésre jutott, hogy az ott feltárt problémák viszonylag általános érvényűek.

Országos vizsgálattá válhat

A Békés megyében másfél évvel ezelőtt feltárt hiányosságokat így most más települések esetében is megnézik, amelyből akár országos vizsgálat is lehet, hiszen a budapesti eset kapcsán is nyilvánvalóvá volt a híradásokból, hogy nem volt szükségszerű a három tűzoltó halála - tette hozzá a helyettes ombudsman.

Az InfoRádió kérdésére Takács Albert elmondta: ajánlásai nem kötelező jellegűek, de azokat általában elfogadják. Sokat segíthet egy-egy ügyben a közvélemény ereje, amely ilyenkor a média közvetítésével komoly nyomásgyakorló eszközzé válhat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Paks leáll: át kell kapcsolnunk magunkat

Paks leáll: át kell kapcsolnunk magunkat

A Duna alacsony vízállása miatt a következő napokban elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, fontos lesz takarékosan bánni a villamosenergiával. Mit tehetnek a háztartások? Erről kérdezte az InfoRádió Perger Andrást, az Energiaklub Szakpolitikai Intézet energiaprogram-vezetőjét.

Pletser Tamás: néhány hét van már csak az iráni konfliktus megoldására

Egyfajta manipuláció jellemzi a kőolaj világpiaci árát, annak piaci körülmények között sokkal magasabbnak kellene lennie, mint ahogy a kőolajtermékek ára magasabb is – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Pletser Tamás, az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere. Beszélt a piacokat uraló versenyfutás lehetséges kimeneteleiről is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.31. péntek, 18:00
Csörnyei Géza
a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×