Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka

Csökkent a népességmérséklődés üteme

Lényegesen mérséklődött a népességcsökkenés üteme az év első öt hónapjában.

A Központi Statisztikai Hivatal tájékoztatása szerint a születések száma kis mértékben emelkedett, a halálozásoké jelentős mértékben csökkent az elmúlt évhez viszonyítva.

Az előzetes adatok szerint 2006 első öt hónapjában 39.873 gyermek született, 55.279 lakos hunyt el, és 13.131 házasságkötés történt.

A születések száma az első két havi csökkenés után március és május között ismét emelkedett az előző évhez képest.

Javult a csecsemőhalálozási arányszám: az első öt hónapjában ezer élve születésre öt csecsemőhalálozás jutott, ami 20 százalékkal alacsonyabb, mint az egy évvel korábbi érték.

A népesség becsült lélekszáma május végén 10 millió 71 ezer volt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiahiányban szenved a forint

Energiahiányban szenved a forint

A tegnapi napon a japán jegybank devizapiaci beavatkozása nyomán a jen több mint 2 százalékot erősödött a dollárral szemben, miközben az euróval szemben is gyengült a dollár. A nap folyamán az energetikai veszélyhelyzettel kapcsolatos hírek, a japán jen mozgása és a bejövő makroadatok állnak a figyelem középpontjában. A forint reggeltől kezdve fokozatosan gyengült a Paks leállításáról érkező bejelentések, és az emiatt szükségessé váló nagyobb energiaimportról szóló hírek hatására, a tendencia azonban a délután folyamán megállt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×