Infostart.hu
eur:
362.4
usd:
314.96
bux:
146453.37
2026. július 31. péntek Oszkár

Bezárnak az éjjeli teraszok a Belvárosban

Csendrendeletet hoztak az V. kerületben, éjféltől reggel hatig nem lehet nyitva vendéglátó terasz a Belváros területén. A rendelet megszegőit megbírságolják, a harmadik bírság után pedig megvonják az engedélyét.

Steiner Pál, az V. kerületi önkormányzat polgármestere az InfoRádiónak elmondta: a lakossági panaszok miatt szabályozniuk kellett a teraszok nyitva tartását.

Mind a közmeghallgatásokon, mind a panaszok kivizsgálásánál az derült ki, hogy a teraszokkal kapcsolatban annyira kedvezőtlen a lakosság véleménye, hogy lépni kellett valamit - hangsúlyozta a kerületi vezető.

Nem visszatartó erő a bírság?

Steiner Pál hozzátette: 180-200 étteremre vonatkozik a rendelet, az önkormányzat a jogszabály érvényesítésére 3-5 közterület-felügyelőt vesz fel.

A polgármester elismerte, hogy a százezer forintig terjedő bírság ugyan nem minden esetben jelenthet visszatartó erőt, a visszaesők azonban a harmadik büntetés után elvesztik teraszhasználati engedélyüket.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Rendkívüli korlátozást jelentett be a gödi Samsung a hőség miatt

Rendkívüli korlátozást jelentett be a gödi Samsung a hőség miatt

A tartós hőség, a csapadékhiány és a Duna alacsony vízállása okozta kritikus helyzet miatt a gödi Samsung Zrt. a vízellátási helyzet javulásáig a korábbi harminc százalék helyett negyven százalékkal csökkenti a gyár ivóvíz-felhasználását. A Duna alacsony vízállása miatt emellett a Göd és Szigetmonostor közötti rév közlekedése is leállt, míg a DMRV Zrt. országszerte és a térségben is a nem létfontosságú vízhasználat korlátozását kéri.

Pletser Tamás: néhány hét van már csak az iráni konfliktus megoldására

Egyfajta manipuláció jellemzi a kőolaj világpiaci árát, annak piaci körülmények között sokkal magasabbnak kellene lennie, mint ahogy a kőolajtermékek ára magasabb is – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Pletser Tamás, az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere. Beszélt a piacokat uraló versenyfutás lehetséges kimeneteleiről is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.31. péntek, 18:00
Csörnyei Géza
a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×