Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv

Megerősítette Orbánt a Fidesz kongresszusa

Megerősítette posztján Orbán Viktor Fidesz-elnököt és a párt négy alelnökét a Fidesz XX., rendkívüli kongresszusa, amely a választási vereség okait is igyekezett feltérképezni.

A kongresszuson a szavazó küldöttek 87 százaléka támogatta az elnökség tagjait.

A bizalmi szavazás az elnököt és az alelnököket (Pokorni Zoltán, Schmitt Pál, Varga Mihály és Pelczné Gáll Ildikó) érintette.

A Fidesz országos elnöksége a választások után kért maga ellen együttes, titkos bizalmi szavazást.

Fehér Könyvet készíttet Orbán

A pártelnök bejelentette: felkérte Bod Péter Ákos, Mellár Tamás és Vukovics Gabriella közgazdászokat, hogy elemezzék és értékeljék az ország gazdasági helyzetét, az eredményt pedig tegyék közzé a kormányprogram parlamenti vitájára.

Orbán Viktor közölte: a kongresszus megerősítette a Költségvetési Tanács létrehozásának szándékában.

A pártelnök szerint a gazdaság helyzetével kapcsolatban félrevezették a miniszterelnököt, ezért választ várnak arra, név szerint kik voltak azok, akik ezt tették.

A nagyobbik ellenzéki párt 30 polgári, kereszténydemokrata szellemiségű értelmiségit felkért arra, hogy 2007 elejére készítsenek egy összegző tanulmányt a mostani választásokról.

Értékelték a választási vereséget

A Fidesz elnökségének a kongresszusi küldöttekhez eljuttatott értékelése a többi között az MSZP médiabeli és pénzbeli erőfölényét okolja a választási vereségért.

A beszámoló az ellenfél pénzbeli és médiabeli erőfölényén kívül megemlíti a Fidesz által nehezen befolyásolható sikeres stratégiai lépéseket: a miniszterelnök-cserét, az MDF "felépítését", valamint az ország gazdasági érdekeit figyelmen kívül hagyó költségvetési politika.

Az elnökség beszámolója ugyanakkor azt is elismerte, hogy a Fidesz és kampányának gyengeségei, hiányosságai is hozzájárultak az eredményhez, például a szervezeti, taktikai kampányhibák, úgymint a szerverbotrány és a támadható kijelentések.

Az értékelés alapjá az elnökség úgy látja: a polgári szavazók feltérképezésében és mozgósításában rejlenek még új lehetőségek, amit következetes szervezetépítéssel és a szövetség építésének folytatásával lehet kiaknázni.

Pokorni őszinte számvetést szorgalmazott

A szavazás előtt mondott beszédében Pokorni Zoltán a választási vereséggel kapcsolatos őszinte számvetést szorgalmazott.

A Fidesz alelnöke úgy vélte: a Fidesznek egységesnek és megújulónak kell lennie; Orbán Viktornak pedig látható és vezető szerepet kell kapnia.

Ugyanakkor más, demokratikus versengésben megválasztott, a második vonalból érkező politikusnak is meghatározóvá kell válnia - hangsúlyozta az ellenzéki politikus.

Pokorni Zoltán hozzátette: a Fideszre szavazó több millió embernek, a magyar demokrácia jövőjének és önmaguknak tartoznak azzal, hogy őszinte számvetést készítenek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×